Allergiára már hetek óta fogyasztom a parlagfű leveleit, és iszom a teáját, de még mindig nem érzem sokkal jobban magam, mit tegyek?
Ez nem úgy működik, hogy ha történetesen parlagfű allergiám van, megiszok két csésze teát és vizlát allergia.
Legcélszerűbb lenne azokhoz fordulni, akik ezt tudják csinálni.
Orvos nem ajánlja a parlagfüvet semmilyen fogyasztásra. Te a parlagfü allergiádra iszogatod. Mi kora tavasz óta szedjük az Aeriust (több allergiás van a családban) , isszuk a calciumot, orrspray és szemcsepp ha kell. Idén nem jött ki különösebben.
Remélem azért tudod, hogy komoly bajod is lehet ha gyomnövényt iszogatsz (bár itt sokan ezt is csodaszernek tartják , ami még a rákot is hipp-hopp eltünteti). Eszméletlen mit el nem hisznek az emberek, én ettől a mizériától max agyvérzést kapok ha olvasom. Nem tudod milyen hatással van a szervezetedre, orvosok ellenzik, mégis hetek óta iszod. Vérkép volt? Veséd birni fogja? Milyen hatóanyagokat tartalmaz a parlagfü? Mindenki maga dönt, ha te elhiszed hogy használ, akkor idd.
"Parlagfüvet enni nem tanácsos
Szeged - Nem tanácsolja az allergológus, hogy a lapunkban bemutatott vásárhelyi férfihoz hasonlóan bárki parlagfüvet egyen. Bár elismerte: a módszer orvosilag is egy évszázada alátámasztott, egyáltalán nem mindegy, milyen dózisban visszük be szervezetünkbe az allergént.
Lelkes parlagfűvédők bukkantak fel lapunk internetes oldalának fórumán, levélben is érkezett hozzánk visszajelzés azok után, hogy megírtuk: egy hódmezővásárhelyi férfi parlagfüvet eszik allergiája ellen. Szakemberek mégis óva intenek attól, hogy népi mozgalommá váljon hazánk legallergénebb növényének rágcsálása. Azt mondják, ez akár nagyon súlyos következményekkel is járhat.
– Amit ez a férfi a lapban bemutatott, az nem valami új keletű dolog, hiszen a specifikus immunterápiát már száz évvel ezelőtt kitalálták – mondta el Csörgő Sándorné Bata Zsuzsanna, a Szegedi Tudományegyetem Bőrgyógyászati és Allergológiai Klinikájának allergológus professzora. – Valóban megvan tehát a tudományos alapja annak, hogy az allergiát az allergén szervezetbe juttatásával gyógyítják, nem mindegy azonban a módszer. A kezelés során ugyanis a pollent tisztítva, megfelelő koncentrációban, az adagot folyamatosan növelve adagoljuk a betegnek, orvosi ellenőrzés mellett.
A szakember szerint ha valaki önjáró módon áll neki parlagfüvet enni, nem tudja, mennyi allergént visz be a szervezetébe. Ez pedig mindig veszélyes, akár az ellenkező hatást is kiválthatja. Bizonyos dózis után ugyanis már nem gyógyítja az allergiát, hanem heves tünetekkel előhozza azt. – Arról nem beszélve, hogy nem lehet tudni, esetlegesen milyen keresztreakciók lépnek fel, mondjuk azért, mert előtte zellert evett. Ilyen esetben akár bele is halhat a hirtelen fellépő, heves tünetekbe – tette hozzá a professzor asszony.
Cikkünk nyomán többen felhívták a figyelmet arra, hogy a parlagfüvet szárított formában nem kevés pénzért már árulják is – mindenféle csodatételt tulajdonítva neki. A professzor erre azt mondta: a betegségeket a psziché köztudottan tudja szabályozni – az allergiára ez különösen igaz. Amiben hiszünk, az akár meg is gyógyíthat. – De mi értelme kifizetni vagyonokat valamiért, aminek van ellenőrzött, orvosi készítmény megfelelője is? – tette fel a kérdést."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!