Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A laktózérzékenységnek lehet...

A laktózérzékenységnek lehet kéz-, láb-, torok dagadás a tünete, többi lent?

Figyelt kérdés
Azt már tudom, hogy a tejnek valamelyik alkotórészét nem bírom. Csak nem tudom, hogy allergia, vagy laktózérzékenység-e. Ugyanis egyszer egy darab sajttól bedagadt a torkom, kálcium tabletta megivása után elmúlt. Más alkalommal két nap alatt majd egy liter laktózmentes tejet megittam, nem volt semmi bajom. Egy harmadik alkalommal nem tudtam ellenállni egy tányér sajtos tésztának, és még aznap este a kecsapos sültkrumpli után bedagadt az egész jobb karom, és bal bokám. Ez is elmúlt egy kálciumtól. Ti allergiára vagy laktózérzékenységre gondolnátok? Ja, a hasfájásos hasmenés persze megvan a tejes dolog elfogyassztása után mindig. tejfölös, tejszínes, sajttal szórt étel ( pl. pizza, milánói makaróni ) után nem ennyire vészes a tünet. De azok is megzavarják az emésztésem napokra. Dokihoz el fogok menni, már rászántam magam, csak sok idő mire időpontot kapok, és mire meg lesz az eredmény. Előre is köszi a válaszokat.
2012. febr. 29. 11:27
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem vagyok egy nagy szakértő, de szerintem inkább allergia, és nem feltétlenül laktóz, hanem valami más. Valahol azt olvastam, hogy a laktózmentes tejből sem lehet végtelen mennyiséget elfogyasztani, mert attól is előjöhetnek a tünetek...
2012. febr. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!