Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért ilyen gyöpösek és...

Miért ilyen gyöpösek és maradiak a TB orvosok? Miért nem érdekli őket a beteg véleménye?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy nemrég új helyre költöztünk , így el kellett felejtenem a régi magán bőrgyógyászomat.Amikor fogytában volt a gyógyszerem , elmentem egy SZTK rendelésre bőrgyógyászhoz hogy írja fel a gyógyszert amit eddig szedtem.A gyógyszer amit az előző orvosom felírt 100 százalékosan megszüntette a problémámat és teljesen elégedett vagyok vele.Mire ennek a TB orvosnak elmondtam a gondomat közli hogy ilyen gyógyszerről még nem is hallott ,aztán utánanéz és mondja hogy ezt nem írja fel inkább felír olyan ecsetelő holmit, az előző dokim megmondta hogy ezek a külsőleg alkalmazható holmik semmit nem érnek az én gondomra , de ez a doki akkor is azt akarta felírni pedig 3x elmondtam neki hogy nekem csak az eddig szedett gyógyszer hat.De miért kell ezt csinálni?Mire jó ez neki?Nem is érdemes semmilyen SZTK rendelésre menni?

2012. jan. 6. 18:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Aki nem követelődzik, meg értelmesen elmondja a baját, azt tudják kezelni."


Az a baj, hogy ez sajnos nem így van.

Lehet, hogy refluxom van, de nem vizsgálták ki rendesen, hanem másodszorra vagyok kísérleti gyógyszerkúrán (kétféle savcsökkentővel, egyik gyógyszer, másik speciális por). Lehet, hogy krónikus orrmelléküreg-gyulladásom van és/vagy orrpolip és/vagy anatómiai rendellenesség(ek). Orrdugulás, garatcsorgás, krákogás (sok váladék jön fel olyankor). Vizsgálat? Egy orrmelléküreg-RÖNTGEN!!!

Lehet, hogy allergia is közrejátszik a fenti tünetekben - egy prick-teszttel vizsgálták csupán, amikor is fel se rakták a háziporatka ürülékét!!!

A háziorvosom szerint reflux miatt vannak fenti tüneteim. A refluxban nem kételkedem, mert voltak ilyen tüneteim is, a gyógyszerek ezeket elmulasztották. De az orrdugulás ugyanúgy alaphelyzet, mint a sok .... khhm, takony garatra rakódása és felkrákogása is.


Úgyhogy, ugyanúgy felelőtlenséget és sokszor nem elég nagy tudást tapasztalok, mint Kérdező!


Háziorvostól megkérdeztük, mit ajánl téli vitaminpótlásra. Nem ajánlott multivitamint, mert abban van B-vitamin, ami hizlal. Ad egy, a BMI legalján vagyok, kvázi kellene híznom. Ad kettő, nemsokára vizsgáim vannak, ráadásul stresszes időszakom van több okból is. A B-vitamin lenne most a legfontosabb számomra.

Mit javasolt? Béres-cseppet. Mert jól jönne az immunerősítés is. Minek??? Nem vagyok műtét után, nem vagyok daganatos, nem estem át kemoterápián és nem vagyok HIV-fertőzött. Minek immunerősítés? És miért pont az??? Ráadásul úgy, hogy ha lenne is ilyen hatása a Cseppnek (mármint az ilyen szempontból jól működő immunrendszert tovább stimulálná), akkor azzal árthatna is nekem, főleg, ha allergiám is van.

2012. jan. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Egyébként az isotretinointot szedem.
2012. jan. 11. 20:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!