Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért ilyen gyöpösek és...

Miért ilyen gyöpösek és maradiak a TB orvosok? Miért nem érdekli őket a beteg véleménye?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy nemrég új helyre költöztünk , így el kellett felejtenem a régi magán bőrgyógyászomat.Amikor fogytában volt a gyógyszerem , elmentem egy SZTK rendelésre bőrgyógyászhoz hogy írja fel a gyógyszert amit eddig szedtem.A gyógyszer amit az előző orvosom felírt 100 százalékosan megszüntette a problémámat és teljesen elégedett vagyok vele.Mire ennek a TB orvosnak elmondtam a gondomat közli hogy ilyen gyógyszerről még nem is hallott ,aztán utánanéz és mondja hogy ezt nem írja fel inkább felír olyan ecsetelő holmit, az előző dokim megmondta hogy ezek a külsőleg alkalmazható holmik semmit nem érnek az én gondomra , de ez a doki akkor is azt akarta felírni pedig 3x elmondtam neki hogy nekem csak az eddig szedett gyógyszer hat.De miért kell ezt csinálni?Mire jó ez neki?Nem is érdemes semmilyen SZTK rendelésre menni?

2012. jan. 6. 18:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ne ítélj általánosságban. Nem minden orvos ilyen. De ha eddig maszek dokihoz jártál ( aki mellesleg amúgy meg állami doki, főidőben, csak a szert szedi össze a rendelőből,) ennek az orvosnak is mondhattad volna, hogy hajlandó vagy magánként is járni hozzá. Gondolom, ezt várta. Ugyanis minden szakorvosnak van "gyógyszerjegyzéke" csak meg kellett volna néznie. Ha nem tette, akkor kölcsönadta, vagy valamire várt.
2012. jan. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ mit szedtél, pl pattanásokra adott belsőlegesen alkalmazott gyógyszert nem szeretnek egyszerűen felírni, mert ha bajod lesz tőle akkor az elég súlyos lehet. Így védik magukat.

Nem minden orvos ilyen.

2012. jan. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Különben ha te egy új helyen úgy mész oda az orvoshoz, hogy ezt meg ezt a gyógyszert akarom, mert a másik maszek ezt adta, akkor rögtön arra gondol, hogy nézd a kis pimaszt, még ő mondja meg nekem, mit adjak neki. Hát majd kap tőlem...
2012. jan. 6. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Amit szedek , igen egy belsőleg ható sima szájon át szedhető gyógyszer , de tökéletes eredményt hozott.Persze tudom , az orvos azt hiszi hogy okosabb vagyok nála vagy hasonló de nem így van csak én ezt szedtem ez vált be más semmi.
2012. jan. 6. 19:40
 5/12 anonim ***** válasza:
"azt hiszi hogy okosabb vagyok nála vagy hasonló" Na ezt biztosan nem hiszi rólad.
2012. jan. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Utolsó azt a mondatot átvitt értelemben értettem.Egyébként ez a doki nem rendel magánként.Az előző dokimmal kipróbáltuk az ecsetelős dolgokat de semmit sem értek.Ez a gyógyszer amit szedek ez teljesen jó.Már tényleg értem hogy miért mondja mindenki ,hogy csak magánorvoshoz járjon az ember ,teljesen máshogy állnak az emberhez és mutatnak empátiát és ha én azt mondom a magánrendelésen hogy ezt a gyógyszert akarom szedni mivel ez hat akkor felírja , az SZTK rendelésen ülő orvos meg fütyül a beteg véleményére és hogy az mit akar.
2012. jan. 6. 22:44
 7/12 anonim ***** válasza:

"orvos meg fütyül a beteg véleményére és hogy az mit akar."


Ezért orvos.

2012. jan. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló mi az hogy ezért orvos?Az előző orvosom megkérdezte hogy akarom-e szedni meg hogy mit akarok hogyan akarom.Ez meg semmit.A legtöbb nő nem a semmiért jár nőgyógyászati ügyekben csak magánrendelésre , nem véletlen , SZTK rendelésen csak "jöjjön" , "menjen" vagy.Magánrendelésen meg olyan nyugodtan el lehet beszélgetni az orvossal ,valóban figyel a beteg igényeire és érdekli hogy mit akar.
2012. jan. 7. 18:57
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem nincsen pénzem magánorvosra, és eddig jól elvoltam az sztk-s dokikkal. Aki nem követelődzik, meg értelmesen elmondja a baját, azt tudják kezelni.
2012. jan. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én sem követelőztem vagy hasonló.Elmondtam mi a bajom és mondtam hogy szeretném felíratni.
2012. jan. 10. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!