Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Honnan lehet tudni, hogy jól...

Honnan lehet tudni, hogy jól működik e az immunrendszerem?

Figyelt kérdés
Vannak tünetek ha nem? Pl. a pattanások az arcon ha gyorsan elmúlnak az azt jelenti hogy az immun rendben legyőzte a bacikat?

2012. jan. 1. 23:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Sokat vagy beteg? Ha beteg vagy, sokáig tart? Ha ezekre a válaszod az, hogy 'nem', akkor az immunrendszered kiváló. Nekem nem az, nálam egy megfázás majdhogynem hetekig tart.
2012. jan. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Az autoimmun betegségeknek elvileg mindenképp van jelük. Láz vagy hőemelkedés, levertség, gyengeség, de ha ezek nem is, csökkenne a megtámadott szerv működése, fájna a szerv stb.


Az immunhiánynak is vannak jelei. Ezek súlyos betegségek, biztosan tudnál róla.


Műtöttek az elmúlt 10 évben? Szedsz gyulladásgátló gyógyszert?

Ha valami miatt le lenne gyengülve az immunrendszered, akkor alighanem elkapnál párhavonta valami kedves kis torokgyulladást (a komolyabból), tüdőgyulladást, vesemedence-gyulladást, kár ezek közül többet egyszerre. Állítólag a herpesz és az afta kiújulásának is az egyik oka a legyengült immunrendszer lehet, tehát gondolom ezek is gyakoribbak ilyen állapotban.


Az allergiára tapasztalataim szerint néha nehéz rájönni.


Tudom, nem teljesen ez volt a kérdésed, de mégis: fentiek az immunrendszer rendellenességei.



A pattanások néha begyulladnak, pl. gondolom az elfertőződés az egyik ok. A gyulladást ugyebár az immunrendszer idézi elő. A gyulladt pattanás valószínűleg nehezebben gyógyul.

"Alapból" a pattanás elmúlásának nincs köze semmiféle immunreakciónak, szerintem. De ennek nézz utána, ha érdekel Téged.

2012. jan. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

2. voltam.


"nálam egy megfázás majdhogynem hetekig tart."



Nálam is, nálam pl. túlzott savtermelés az oka ennek, az orvosok szerint. De lehet anatómiai rendellenesség vagy allergia is az oka.

Vagy nem megfelelő kezelés. Rendesen ki tudod fújni az orrod? Odafigyelsz a vitaminbevitelre legalább náthásan?

2012. jan. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
1. vagyok: más betegségem van, és ennek a kezelése immungyengeséget okoz, szóval bizonyítottan rosszul működik az immunrendszerem. Régen, míg semmi bajom nem volt, egy ilyenből 3 nap alatt kilábaltam. Nincs ezzel baj, csak jobban kell magamra vigyázni:)
2012. jan. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Értem, akkor legalább megvan az ok. De mégiscsak van ok!


Mi az a másik betegség?

2012. jan. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Azt nem szeretném kiírni, ha nem gond:)
2012. jan. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Most személyemben sértettél meg!! :D :D :D


Természetesen megértem...

Autoimmun betegség? (Ha igen, ennyit leírhatsz, ez a fogalom rengeteg betegséget takar, nem visz sokkal közelebb)


Hát... Sok sikert az elviseléséhez!

2012. jan. 2. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Nem az. Hematológiai probléma.


:))) Hát, engesztelésül egy nagyon boldog új évet szeretnék kívánni! (Kérdezőnek is!)

2012. jan. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Köszönöm, és viszont!
2012. jan. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Nem is emlékszem mikor voltam utoljára megfázva, de úgy évente egyszer. Más gondjaim vannak. Egész éven át tartó szénanátha, ami az orrnyálkahártya túlérzékenysége a doki szerint. Bármi kiválthatja. Ezen kívül nekem is sok a savam, és lassú az anyagcserém is. Plusz kb 2 éve a beleim is kinoznak, állítolag ibs, a szorulásos fajtából, ami ritkább. Már attól félek mi jöhet még:( Ja és vénáim is kivannak, a visszerek miatt.
2012. jan. 2. 17:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!