Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Afta - gyors segítséget...

Afta - gyors segítséget kérek! Mitől van?

Figyelt kérdés
a fájdalmamon kívül még az is gond, hogy most nagy a hajtás és szinte egész nap beszélnem kellene, de néha már sírok kínomban, ha megcsörren a telefonom... 3 napja van oldalon a nyelvemen, de most már érzem, hogy elöl is készül valami és az arcom belső részén is kezd fájni. Gyógyszertárban Aperisana gélt adtak, de az csak cca 2 percig használ bő nyálképzés miatt leázik. Öblögetek Listerinnel, Aloe First-et fújogatok, tegnap már vodkával is öblögettem, de az is csak pár percig zsibbasztott el. legszivesebben kitépném a nyelvemet...
2011. okt. 27. 23:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Nyelveden? Nekem az ínyemnél szokott és kb. 7-10 nap kell, hogy elmúljon. Általában vitaminhiánytól szokott lenni...Pótold a C-vitamint...:P vagy kimerültség esetleg stressz is lehet az oka.
2011. okt. 28. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Nekem is rengetegszer van,nekem most múlott el pár napja,de ez már egy komplikált afta volt azt mondta az orvos. Lila ecsetelővel kenegetem,igaz először rossz az íze de ha ezzel kened jó pár napig akkor kicsit hamarabb gyógyul! Jobbulást!
2011. okt. 28. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem rendszeresen minden tavasszal meg ősszel kijönnek csak úgy maguktól :( Pedig eszek gyümölcsöt rendesen, viszont az igaz, hogy kicsit stresszes az életem. Nálam is 7-10 napig tart a gyógyulás, rajtam a Corsodyl segít a leghatékonyabban. Amúgy nekem végig fáj ebben a 7-10 napban a gyógyszer mellett is.
2011. okt. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Fülpiszkálót Corsodylba mártod és jól belenyomogatod az aftába. Fáj, de utána elég sok időre enyhíti az állandó fájdalmat.

Amúgy a gluténérzékenység pl. okozhat aftát.

2011. okt. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
a szajfertozes,kucik,szajfakadas a bevitamin hianyanak a kovetkezmenye,es a hosszantarto idegesseg-stressz felorli a szervezet bevitaminjait.a lanyomon probaltal ki a bevitamin kurat,ami tokeletes eredmennyel mukodott.nemtudom nalatok lehet-e kapni a patikaban BEKOMPLEX FORTE.ez a legerosebb osszetetelu B-vitamin keszitmeny/ket napig attam neki egy egeszet3x naponta.aztan 4-5 napig reggel-este,de mar csak fel adag.aztan minden nap egy negyed adag ameddig tartott a tabletta.sokaig nyugta volt,es amikor erezte,hogy kezdodik ujra,a kurat megismetelte,es azota sok-sok ev eltelt,kellemetlenseget reg elfeledve,hala a JOISTENNEK.
2011. okt. 28. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
a szajfertozes,kucik,szajfakadas a bevitamin hianyanak a kovetkezmenye,es a hosszantarto idegesseg-stressz felorli a szervezet bevitaminjait.a lanyomon probaltal ki a bevitamin kurat,ami tokeletes eredmennyel mukodott.nemtudom nalatok lehet-e kapni a patikaban BEKOMPLEX FORTE.ez a legerosebb osszetetelu B-vitamin keszitmeny/ket napig attam neki egy egeszet3x naponta.aztan 4-5 napig reggel-este,de mar csak fel adag.aztan minden nap egy negyed adag ameddig tartott a tabletta.sokaig nyugta volt,es amikor erezte,hogy kezdodik ujra,a kurat megismetelte,es azota sok-sok ev eltelt,kellemetlenseget reg elfeledve,hala a JOISTENNEK. jarjatok ti is ilyen szerencsevel.
2011. okt. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! azóta nyelvem hegyén kis patik, oldalon arcom belső felén újabb seb. legszivesebben írásban értekeznék mindenkivel, éhes vagyok, nyelni alig bírok, szerintem ma tuti dehidratáltam magam, mert még a bubimentes víz is csíp. volt ez nekem valamikor 20 éve, de most tényleg leamortizáltam amgam, 3-4 hete napi 14-16 óra meló. most van vége, lehet ha kicsit lazítok majd jobb lesz, de még egy vacsi sem fér bele a családdal, mert nem bírnám megenni - mára ez volt betervezve :(
2011. okt. 28. 20:06
 8/10 A kérdező kommentje:
és holnap veszem a B-komplexet, ez nálunk is kapható, de a lila vízről már régóta nem hallottam, gyerekeimnek adták 18-20 éve amikor babók voltak még szájpenészre. Ami kencét írtatok holnap rákérdezek patikában, ha itt nem lesz átmegyek MO-ra, ott veszek majd.
2011. okt. 28. 20:09
 9/10 anonim ***** válasza:

majb ird meg a B-komplexnek nalad levo hatasat,


a lila viz csak fertotlenit,de ettol ez a nyavaja nem mulik el.es maskor ha valami kezdodik a szadon,nem kell megvazni,hogy elterjedjen.

2011. okt. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
elkezdtem a B-komplex szedését + kaptam valami öblögetőt a barátunktól, akinek kemo alatt adták, kórházban kevert lötty. neki segített, nekem nem... ha egy elmúlik jön másik, igaz már nem az a nagy méretű, de szét van teljesen esve a szám :( kezd nagyon elegem lenni ebből a fájdalomból...
2011. nov. 3. 21:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!