Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért fáj a mandulám? .

Chris1910 kérdése:

Miért fáj a mandulám? .

Figyelt kérdés

Na szóval már 1 hete fáj a garat mandulám inkább a bal oldali. Nehezen tudok nyelni és meg is van kicsit dagadva. Lázam nincs csak hőemelkedés 37,1..

Kb. egy hónapja volt mandulagyulladásom de gyorsan meggyógyultam. Lehet, hogy valami baktérium még bennem maradt? Orvoshoz még nem mentem el.. kíváncsi vagyok valaki ír vmi okosságot:) Egyébként Ospenből ami maradt azt szedem multkor is azt kellett:)


2011. aug. 29. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogy maradhatott az Ospenből? Az antibiotikumokat mindig végig kell szedni. Lehet, hogy már pl. két nap után jobban érzed magad, de akkor még maradnak baktériumok és ha abbahagyod idő előtt az antibiotikum szedését rövidesen újra fellángol a gyulladás, de akkor már az adott antibiotikumra rezisztensek lesznek a baktériumok. Egyébként is maradék antibiotikumokat nem szabad csak úgy magunktól szedegetni, ez nem olyan, mint a C vitamin. Ha meg akarsz gyógyulni és nem folyton visszaesni, akkor menj el a gégészetre, tenyésztesd ki a baktériumot, az arra felírt antibiotikumot szedd addig, amíg az orvos javasolja, aztán a kezelés után úgy egy héttel meg kell ismételni a tenyésztést, hogy maradt-e még baktérium.
2011. aug. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

igen nemszedtem végig... és úgy maradt

köszönöm:)

2011. aug. 29. 19:15
 3/5 A kérdező kommentje:
először is a háziorvoshoz megyek el:) gondolom fel ír vmit?
2011. aug. 29. 19:42
 4/5 anonim ***** válasza:
Az első vagyok. Igen, a háziorvos valószínűleg fel fog írni valamilyen szélesspektrumú antibiotikumot ismét. A probléma csak az, hogy a háziorvosoknak nem igazán van lehetősége, hogy kitenyésztesse a manduládban lakozó baktériumokat így csak "vaktában" fog kezelni. Ahhoz, hogy hatékony legyen a kezelés tudni kell, hogy milyen baktérium törzs/törzsek vannak a garatodban és hogy azok mire érzékenyek. A tenyésztés hiányában lehet hogy olyan antibiotikumot ír fel, amire csak a baktériumaid egy része érzékeny, a többi rezisztens. Ebben az esetben nem fogsz meggyógyulni, max egy rövid időre (hetekre, hónapokra) ellenben a bélflórád biztosan károsodni fog (ez sajnos minden antibiotikumra jellemző mellékhatás). Nem akarok vészmadárkodni, ha nem akarsz menni a gégészhez, menj a háziorvoshoz, de ha újra és újra visszatér a gyulladás megint, akkor mindenképpen gégészetre menj. Az antibiotikumkat pedig soha ne szedd felelőtlenül, csak ahogy az orvos elrendeli!!!! ha rendszeresen idő előtt abbahagyod a szedést egyszer majd, ha súlyos beteg leszel és csak az antibiotikum segíthetne, majd nem tudnak mit adni, mert mindenféle antibiotikumra rezisztensek lesznek a benned lévő baktériumok. Ha pedig túl sokszor szedsz antibiotikumot az mindenféle károkat okoz a szervezetedben (bélgyulladás, legyengült immunrendszer és gombás fertőzések széles skálája). Szóval csak okosan!
2011. aug. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a tanácsokat! :) Megfogadom;)
2011. aug. 29. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!