Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elkaphatták a HIV fertőzést?

Elkaphatták a HIV fertőzést?

Figyelt kérdés

Két gyerek(15,17 éves) hozzám fordultak ezzel a kérdéssel.

(Nem tudom, melegek lehetnek-e, de egymással játszottak "análisan", védekezés nélkül.)

Egyiknek sem volt nemi kontaktusa, mind a ketten szüzek.

Akkor nem kaphatták el a fertőzést, ugye jól tudom?

Se nem drogoznak, se nem vagdossák egymást.


2011. aug. 11. 18:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem születésüktől fogva HIV fertőzöttek, és nem is használnak intravénásan drogokat, akkor mégis hogy lehetnének fertőzöttek?

A HIV egy vírus. Nem a levegőben van, hogy az ember csak úgy beszívja, és nem is alakul ki csak úgy magától. Akkor lehet elkapni, ha az egyik fél fertőzött.

Mivel ők még nem voltak senkivel, kitől kapták volna el?

2011. aug. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
ahhoz,hogy elkaphassák,az egyiknek fertőzöttnek kell lennie. szüzek lévén szexuálisan nem fertőződhettek,vénás droghasználat nem volt. koruk alapján fertőzött vér átömlesztést már nem kaphattak,születéskori fertőződés már kiderült volna. szóval nem. ez nem olyasvalami,amit minden homoszexuális megkap...
2011. aug. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Azt ne akard mondani,hogy nem te vagy az egyik!


Ha az egyikük már ehhez hasonló úton megszerezte,akkor most tovább adhatta a másiknak a fertőzést.

Ha egyikük sem volt HIV fertőzött,akkor meg most honnan kapták volna el?

2011. aug. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a gyors, hülyességmentes válaszokat!

Így gondoltam ,ahogy ti írtátok a dolgokat!

2011. aug. 11. 18:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!