Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Összelehet keverni a gombás...

Összelehet keverni a gombás bőrfertőzést a pikkelysömörrel?

Figyelt kérdés
mert szerintem a bőrgyógyászom nem tudja megkülönböztetni...
2011. júl. 28. 10:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

én is így jártam:(( az egyik gombás fertőzésre adott kencét, ami nem használt. aztán átkérettem magam egy másikhoz,aki pikkelysömörre írt kencét, ráadásul szteroidosat, potom 5000 ft-ért.

mivel a szteroidokat nem bírom ki sem váltottam...

most ott tartok, hogy a lányom ekcémára kapott valami kencét, azzal kenegettem magam és elmúlt.

üdv.

2011. júl. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Bár gombás bőrfertőzésem nem volt, de pikkelysömöröm van. Meglep, hogy képesek összekeverni, mert a pikkelysömör elég jellegzetes.


Az első válaszolónak üzenem, hogy ekcémám is van (áldott egy ember vagyok :) ). És azért hat az ekcémára felírt kenőcs neked is, mert hasonlóan tudják kezelni. Az ekcéma extra kiszáradás, amit folyamatosan újra kell zsírozni, a pikkelysömör pedig fokozott bőrtermelődés, emiatt folyamatos bőrleválás, hámlás. Amit szintén újra zsírozással lehet javítani. Ha beszerzel egy zsírosabb testápolót (pl nive éjszakai kézkrém) és egyszer-kétszer bekened naponta az is sokat segít. És nem kell a drága ekcéma krémet használnod :)

2011. júl. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Én nem tudom, de a kiütéseimre először gombás fertőzést mondtak, utána rájöttek hogy az ekcéma, és most jelenleg a pikkelysömörnél tartunk...(ráadásul a főorvoshoz járok a bőrgyógyászaton..) fogalmuk sincs mi ez.. igazából engem nem is érdekel csak múljon el, de eddig semmi eredmény:(
2011. júl. 28. 12:41
 4/16 anonim ***** válasza:
kiütés? a pikkelysömör nem kiütés. kaptál rá vmit? krémet, oldatot akármit?
2011. júl. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
elvileg van olyan változata, először pár mm-es kis piros kiütés,viszket, lejön hámréteg rajta majd később pár cmes köralakú hegesfolt lesz, olyan mintha a cigivel égetnének, és nagyon sok idő amíg eltűnik a heg. iszonyú.. kaptam rá először gyógyszertárban kevert krémet gombás fertőzésre,(ekkor még csak össz. 3-4 kiütésem volt csak, utána több lett) majd curtivate utána elocom-hydrophilt.. a curtivate elhalványította, de helyette kijött vagy kétszer annyi új.. a hydrophil még nem hatott:( Azon gondolkoztam hogy kipróbálom a ezüst kolloidot vagy valami bioterméket rá..
2011. júl. 28. 13:13
 6/16 anonim ***** válasza:
Én is pikkelysömörre gondolok a leírásod alapján. (Tényleg érdekes, hogy egy bőrgyógyász ezt nem ismeri fel!) Első körben próbálj venni a Patikában Diprosalic oldatot vagy kenőcsöt (úgy emlékszem, hogy az oldatot adják vény nélkül). Ha használ, akkor tutira pikkelysömör (psoriasis).
2011. júl. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Igen én is Diprosalic oldatot használok és remekül bevált. De én mindig dokival iratom fel.
2011. júl. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
vény nélkül nem kapható, némi támogatás is van rajta.
2011. júl. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
bocs az offért a férjem kezén és lábfején jöttek ki ilyen piros kiütések foltok nem viszket neki de nagyon sok van... valami vénynélküli kenőcsöt léci írjatok%!!
2011. júl. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi, kipróbálom:) Azért nem biztos hogy pikkelysömör, mert nem jelegzetes területen jött ki, hanem a hátamon, lábszáramon meg a karomon..:S

utolsó: ha nem viszket, akkor szerintem az gombásfertözés, próbáld ki a betadine kenöcsöt, de azzal jársz a legjobban ha orvos.. nem biztos h őt is félre diagnosztizálják.:)

2011. júl. 29. 21:25
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!