Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Barátnőmet egy bizonyos...

Barátnőmet egy bizonyos genitális herpesszel kezelik a nőgyógyászaton. Én is fertőzött lehetek, tőlem kaphatta el vagy valami mástól, pl: wc vagy ilyenek?

Figyelt kérdés
Az orvosok szerint tőlem kapta el. Megcsalás egyik féltől sem történt! Minden aktusunknál óvszert használtunk! Amikor kijött rajta a herpesz nem érintkeztünk nemileg. Rajtam még nem jött ki. 19F
2011. jún. 7. 22:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Orálisan is el lehet kapni pl:


Ha 69 ben kinyaljátok egymást aztán ő meg megnyálazza a punciját miutána farkad a szájában volt.


De úgy is el lehet kapni, hogy nagywécézel, és visszacsap az a krva víz a kagylóból és rámegy.

Vagy ha piszoárba pisálsz, és pár szemcse visszacsapódik a makkodra.


Ez vírus, elég belőle néhány a fertőzöttséghez és már hordozod is.


Nyugi a lakosság 70% a fertőzött.

Emiatt kell előrelátónak lenni, és már gyerekkorban beadatni az oltást ellene.

2011. jún. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Aha, teljesen mindegy, hogy megcsalt-e valaki valakit, a lényeg, hogy ilyenkor valószínűleg megfertőztétek egymást, aztán ha ők kikezelik, akkor újra megfertőzheted. Menj el orvoshoz, kapsz valami gyógyszert, elhasználod belőle az előírt mennyiségeket az előírt ideig, aztán kész.
2011. jún. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ejj a herpesz egy bonyolult téma,a lényeg,hogy nem szükséges közvetlenül valamitől/valakitől fertőződni.

A barátnőd már ezelőtt is fertőzött volt,csak az immunrendszer legyengülésekor jöttek a tünetek. A korókozó sajnos nem fog eltűnni,elviekben a nemi herpesz cska nemiszerveken jelenik meg,a gyakorlat már más tészta..

Ha fertőzöttségnek azt tekintjük,hogy hordozod a kórokozót,akkor igen,valószinüelg fertőzött vagy csak nem okoz nálad tüneteket. Szóval lényegében elkaphatta tőled,vagy egy előző partnerétől,wc deszkáról és máshonnan nem.

2011. jún. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mellesleg kézzel is felviheted, elég ha valaki előtte recskázott a wc-n és úgy fogta mega kilincset, te meg utána azzala kezeddel a farkadhoz nyúlsz.


A kilincsről, főleg ha műanyag a bőr redői között megkrekedő nemiváladék "minta" az ujjakon bőven elég, hogy átfertőzzön.

2011. jún. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

wc deszkáról nem VALÓSZINÜ

de egy olyan esetben,amit pl az első irt a piszoárral még ez is megeshet.

2011. jún. 7. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ja meg a másik a herpesz fertőzése tünetmentes, a gerinc idegdúcokba telepszenek meg a vírusok, és ott lappanganak, ha van valamiylen immunválasz pl gyulladásra stb re akkor robbanásszerűen szaporodni kezdenek, és tüneteket produkálnak..
2011. jún. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Most elővettem a tankönyvem,elvileg CSAK KÖZVETLEN bőrérintkezéssel terjed a genitális herpesz.

Szóval te,vagy ő is elkaphattátok régebbi partnertől,nem kell rögtön megcsalásra gondolni.

2011. jún. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

ma 22:44


A tankönyvek javarészt hazudnak.


Amikor még én jártam suliba úgy tanították, hogy a HIV csak vérátömlesztéssel vagy közösüléssel kapható el.


Azóta meg már bebizonyosodott, hogy elég ha fertőzött vér jut a nyálkahártyára, pl az ember szemébe, szájába, vagy ha vért tartalmazó nyál kerüla szájába, szemébe például ha egy hiv fertőzött megharapja az ínyét aztán elédáll és pofánköp.

2011. jún. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A lényeg az, hogy te is fertőzöttnek vagy tekinthető, téged is kezelni kell, és mindkettőtök egy életen át fertőzött is marad.
2011. jún. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

22:49

Ezért írtam hogy elvileg,sajnos én is tapasztaltam már sokszor hogy orvosi szakkönyvek ide vagy oda nem lehet biztosra venni semmit.

Elvileg ha genitális úton kapsz el herpeszt,az máshol nem jelenhet meg,ez is egy baromság..

Hozzá kell tenni,amikor ezek a könyvek iródtak még a vírusok sem voltak ilyen agresszivak

2011. jún. 7. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!