Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Így el lehet kapni az AIDS-et?...

Így el lehet kapni az AIDS-et? Például ha van egy seb számon vagy elharaptam és orálisan kielégítem, de nem élvez a számba?

Figyelt kérdés
Légyszi segítsetek, és lehet,hogy ez most hülyén hanhzik, de nem tudom a választ. Ha se én és se a párom nem vagyunk nemi betegek, attól lehetséges, hogy azok leszünk?? Gondolok AIDS-re vagy HÍV - vírusra! Például ha van egy seb számon vagy elharaptam és orálisan kielégítem, de nem élvez a számba?? Illetve fordítva, ha ő elégít ki?? Légyszives értelmes válaszokat adjatok! Köszi, egy lány
2009. márc. 4. 15:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
ez attól függ, hogy a párod vagy te egymás előtt éltetek e nemi életet, mert mástól is elkaphattátok korábban, nem csak egymástól... és ez a betegség nem jelentkezik azonnal, lehet, hogy csak 10 év múlva, de az is lehet hogy hordozóvá válik valaki és ő nem betegedik meg, de másoknak átadhatja...természetesen a seben keresztül behatolhat a vírus a véráramba....ezért szokták mondani, hogy még csókkal is terjedhet, bár annak kisebb az esélye...ha biztosra akartok menni, menjetek el mindketten egy vérvételre, de ha elsők vagytok egymásnak, biztos hogy nem vagytok betegek...
2009. márc. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
haolyannal szeretkezel, akinek semmiféle nemi betegsége nincs, nem kaphatsz el semmit -.-"
2009. márc. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nekem ő az első, én Neki nem, ő már élt nemi életet! Ezek szerint akárhogy vigyázunk mindig megvan az eséje, hogy esetleg beteg leszek, vagy ő?? Amúgy köszi a válaszokat,sokat segítettek, de én ilyen parázós típus vagyok.
2009. márc. 4. 15:56
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha seb van a szádban vagy környékén és a partnered aids-es akkor úgy is elkaphatod, ha nem élvez a szádba. Előváladék stb. révén. Persze nem törvényszerű, hogy így elkapd, de van rá esély.


Esetedben gondolom a partnered nem hiv pozitív. Tehát valószínűleg semmi gond nem lesz. Ha az lenne se lenne 100%, hogy elkapod így.

2009. márc. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Szóval ha egyikünk sem beteg, akkor nincs mitől félnem?? Ez az utolsó kérdésem! És bocsi ha hülye kérdéseket teszek fel!
2009. márc. 4. 15:59
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha ő most nem hiv pozitív és ezentúl csak egymással létesítetek kapcsolatot, akkor majdnem 100%, hogy egyikőtök sem lesz soha aids beteg.

De szerintem ne aggódj. Kérdezd meg a partneredet, hogy eddig milyen emberekkel volt, valószínűleg vigyázott és akkor nem kell aggódni semmiért.

2009. márc. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Jaj de hülyék vagytok. Ha egyikőtök sem beteg, akkor nem kaphatod el, ha nyílt sebed van akkor se. És fordítva se. A szervezetednek, vérednek, nedveidnek, bárminek (jelen esetben pl. vérnek és sebnek a szádon) van annyi védekező és ellenálló képessége, hogy azt a kevés kórokozót, amit bármilyen (nem csak szexuális) érintkezéskor, vagy akár a levegőből összeszedsz, semlegesíti és nem engedi be a véráramba.
2009. márc. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem tudunk róla, hogy beteg lenne, és rendes ember, figyel magára és mostmrá rám is! :-) Ismerem előző barátnőit, azok is rendesek voltak és odafigyeltek magukra!! Semmi rosszról nem tudok, pedig sokat mesél előző kapcsolatairól amitnek örülök!! Köszi a válaszokat, nagyon sokat segítettél!!! :-)
2009. márc. 4. 16:03
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor szerintem nyugodj meg, nem lesz semmi baj.


Igaz, hogy az aids nem játék, de azért nem kell túlaggódni sem.

Ne aggódj, minden jót :)

2009. márc. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire aggódós típus vagy, akkor elmehettek a pároddal egy teljeskörű kivizsgálásra és ott minden bizonnyal, megnyugtató választ fogsz kapni.

Egyébként sok betegséget el lehet kapni akár nyilvános wc-n, tehát sajnos, az ember sehol sincs biztonságban. Rendszeres és alapos tisztálkodással, évenkénti orvoslátogatással azonban meg lehet előzni a bajt.

2009. márc. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!