Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen vitamint ajánlotok?

Milyen vitamint ajánlotok?

Figyelt kérdés
Nagyon rossz (sajnos) az immunrendszerem..Már szedtem több féle vitamint is de (per pillanat is) beteg lettem. Azt olvastam a Citrovital nagyon jó (gréfut mag miatt) De a BéresCsepp-et is sokat mondják. Sokat fújom az orrom (betegség miatt szerintem) de van aki szerint allergia.(szerintem nem mondjuk)Nem igazán rajongok a gyümölcsökért, de nyáron sokat (vagyis többet) szoktam enni. Addig is mit szedjek ?
2011. ápr. 20. 12:08
 1/2 anonim válasza:
Érdemes lenne hosszútávon gondolkodnod. A családommal, mi folyamatosan Aloe Vera Gél-t iszunk. Ez több, mint egy vitamin. Kimutathatóan több, mint 240 olyan anyagot tartalmaz, amire szüksége van a szervezetünknek. Allergia esetén is segíthet...
2011. ápr. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha alapvetően leromlott az immunrendszered, annak számos oka lehet, amit érdemes esetleg kivizsgáltatnod, mert ha szervi oka van, akkor a vitaminok sem úgy működnek, mint egy egyébként hibátlan szervezet esetében. És valóban, egyes allergiás tünetek is tűnhetnek betegségnek. De ha az orrodat fújod sokat, lehet, hogy orrsövény ferdülésed van, és emiatt gyógyulsz ki nehezen a náthákból. Főleg, ha néha az arcüregre is ráhúzódik, ahonnan újra meg újra oda-vissza fertőződik az orr-nyálkahártya és az arcüreg.

Az is lehet, hogy nem az immunrendszered rossz, csak rosszul fújod az orrodat. Ha fújni kell, mindig külön-külön fújd az egyik és a másik orrlyukadat, a másikat fogd be. Ha ugyanis trombitálva, egyszerre fújod őket, akkor a váladék egy része az arcüregben és/vagy a homloküregben köt ki.


Egyébként két kardinális vitamin van, amit mindenképpen érdemes szedni. Téli időszakban (késő ősztől tavaszig) amikor nem süti a nap a bőrödet, akkor naponta 4000IU D vitamint,(lehet már kapni 5000-eset is, nyugodtan beszedheted) mert akkor elkerül az influenza minden fajtája. A másik a C vitamin. Napi 1-2000mg a minimum adag, de ha úgy érzed, hogy kezdesz megfázni, akkor nyugodtan emeld meg 6-10g (6000-10000mg)közé. Ha az immunrendszered egyébként aktív, akkor a megfázásos tüneteid ettől gyorsan (akár 24 órán belül, de max 2-3 nap) elmúlnak majd. Nagyjából a 4. 5. napon vissza térhetsz az 1-2 ezer mg-hoz.

Ne feledd azonban, hogy a jó immunrendszer nem csak a vitaminokon múlik. Megfelelő táplálkozás (a gyümölcsevés is), tiszta levegő és legalább egy minimális testmozgás (akár napi fél óra könnyű séta is elég) is szükséges. És egy nagyon fontos dolog: kerüld a stresszt!

2011. ápr. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!