Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Néhány hete küzdök a betegségg...

Néhány hete küzdök a betegséggel, lehetséges, hogy így elfáradt a szervezetem, hogy nem érzek szagokat?

Figyelt kérdés
Körülbelül 3 hete jelentkeztek nálam influenza-szerű tünetek. 39 fokos lázam volt 4 napig, utána az antibiotikumtól ismét 4 napig folyamatos hányingerem volt. Felépültem, elmentem dolgozni. Nem fájt a torkom egyébként akkor, csak kissé folyt az orrom, de ennyi. A mostani hét elején elmentem dolgozni, de keddről szerdára nagyon rosszul aludtam. Bedugult teljesen az orrom, a torkom pedig reggel volt a legrosszabb. Elmentem orvoshoz. Nincs torokfájásom, nincs begyulladva, csak sárga és elég "masszív" a taknyom, az orrom eléggé be van dugulva, sokszor ki sem tudom fújni a nyomáskülönbség miatt. Allergiás típus vagyok. Kaptam beutalót allergia tesztre és fül-orr-gégészetre. A KÉRDÉSEM ANNYI: NEM ÉRZEK SEM ÍZEKET, SEM SZAGOKAT. A LEGERŐSEBB PARFÜMÖMET SEM ÉRZEM, ÉS CITROMLÉBŐL IS TUDNÉK INNI, MINT A VÍZBŐL, MIVEL NEM ÉRZEM ANNYIRA, HOGY SAVANYÚ LENNE. ERŐSPAPRIKÁT IS ETTEM TEGNAP, AZT EGY KISSÉ MEGÉREZTEM. ENNYIRE MÉG SOSEM, EGYIK BETEGSÉGEMNÉL SEM VESZTETTEM EL A SZAGLÓ- ÉS ÍZÉRZÉKELÉSEMET... VAJON MIKOR TÉR VISSZA? MERT MEG KELL HOGY MONDJAM, HOGY ZAVAR. AZ ORROM FOLYIK, SÁRGA TAKONY, DE SEMMI TÖBB... UGYE RENDBE JÖN ÉS NEM MARAD ÍGY, HOGY NEM ÉRZEK SEMMIT?
2011. márc. 27. 11:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Keress egy másik,lehetőleg hozzáértő orvost,mert erre mi sajnos itt nem biztos,hogy tudunk válaszolni! :(

És jobbulást.

2011. márc. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nyugi rendbe fog jönni. Azért nem érzel semmit, mert a szaglóhám elég érzékeny és az ilyen jellegű betegségeknél hajlamos elpatkolni, de majd regenerálódni fog. A szaglás és az ízérzékelés pedig kéz a kézben jár, mivel nem érzed a szagokat az ízeket is gyengébben érzed.
2011. márc. 27. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
egy sima influenza vagy nátha el megy két hét múlva. ilyen sokáig nem tartana a szag- nem érzés. a kolleganőm sem érez szagokat, ő az aszmája miatt és az orrpolipja miatt. egész életében.
2014. febr. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!