Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Alacsony a haemoglobin szintem...

Alacsony a haemoglobin szintem, és kivizsgálásra küldtek miatta. Mi miatt lehet, illetve hogyan zajlik egy ilyen vizsgálat?

Figyelt kérdés

A nőgyógyászom küldött el, és nőgyógyászatilag minden rendben van velem. Most kaptam meg minden eredményt, egészséges vagyok, csak a haemoglobinom 120-160 helyett 81. ez nagyon alacsony, egy évvel ezelőtt 91 volt. Volt már valaki ilyen kivizsgáláson? Hogyan zajlik, és neki mi lett az eredménye?

Én félek, hogy valami daganat, vagy ilyesmi, de annak már 1 év alatt más formái is mutatkoztak volna szerintem. Egy évvel ezelőtt is voltam vérvételen, és ott kaptam a 91es eredményt. Apukámmal megbeszéltük még akkor, és megnéztük neten mi mit jelent, és minden arra utalt, hogy vashiányom van, a ferritinem is arra utalt.

Tud valaki segíteni, és leírni a saját tapasztalatát? Nagyon aggódom, félek hogy mennyi mindent kell végigcsinálnom, és félek az eredménytől is. Segítsetek légyszi!

Egy 20 éves lány


2009. febr. 20. 15:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az alacsony hemoglobinszint legtöbbször vérszegénység, a csökkent vörösvértest-szám következménye, melynek hátterében általában vérvesztés, vashiány, B12-vitamin, illetve folsav hiánya áll.


No para, még csak 20 éves vagy:)

2009. febr. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem csak simán vért fognak venni. Ha kevés a hemoglobin az azért nem jó, mert ő "szállítja" az oxigént a vérben. Ha kevesebb van, akkor kevesebb oxigént tud szállítani. Valószínűleg csak vasat kell "fogysztanod" és akkor jobb lesz.
2009. febr. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!