Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit csináljak a fülemmel?...

Mit csináljak a fülemmel? (középfültőgyulladás)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Múlt hét szerdán voltam orvosnál, mert nagyon fájt a torkom. Hétfőn meg a fül-orr-gégészeten, mert bedugult a fülem, és kicsit fájt. Az orvosnál nagyon sokan voltak, és közel egy órája volt az orvosnak hogy mindenkit végigvizsgáljon, mivel elment valamerre és csak egy óra múlva jött vissza(másfél órát vártunk). Szerintem rosszul vizsgálhatott is meg. Orrmandula gyulladásom volt, és az meg ráment a fülemre, így középfültő-gyulladáom van, a fülemre semmit se írt. Most 3napja be van dugulva a jobb fülem, viszont már nem fáj. Fújtam bele levegőt is, ahogy mondták, de csak a bal fülemre hatott. Fülcseppet is használtam, az se segített. Mit csináljak? Nagyon rossz így hogy csak egyik fülemre hallok. Köszönöm a válaszokat!
2011. febr. 9. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Menj vissza az orvoshoz.
2011. febr. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Olyan, hogy középfültögyulladás nincs, vagy középfülgyulladás, vagy fültömirigygyulladás.

2. Ha nem javul a helyzet, akkkor menj vissza az orvoshoz, ne otthon kisérletezz.

2011. febr. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kérj tőle Burow oldatos gézcsíkot kenőccsel és ezt tetetsd bele a füledbe. Pikk-pakk helyrejön. Engem már ez sokszor mentett meg attól,hogy felszúrják a fülem. A Burow oldatot nem kapod meg sehol, csak fül-orr gégészeten használják, de spórolnak vele. Egy ecetes elegy valamivel.

Én alig tudtam itthonra szerezni 1 dl-t.

Egy vékony gézcsíkot bele kell mártani a folyadékba, utána bekenőcsözni és azt bedugni a fülbe, egészen a dobhártyáig, majd másnap este újra cserélni.

2011. febr. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

kedves harmadik válaszoló! Köszönöm szépen, kérdeztem tőle hogy nem kéne beletenni olyan "csíkot". Azt mondta nekem, hogy csak fújjam és fújjam.... :/ köszi a választ:)


második: Ez van az ambulánslapomra írva. sajnálom hogy ha nem érted.

2011. febr. 9. 18:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy látom keverjük a középfülgyulladást a külső hallójárat gyulladással a két betegség egész más ennél a gyulladásnál nincs semmiféle gyógyszeres kézcsik
2012. júl. 24. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!