Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hányás-hasmenés egésznap mit...

Hányás-hasmenés egésznap mit tegyek?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, lány. Reggel 5kor kezdett el nyilalni a gyomromba és azóta 4szer hánytam, és legalább annyiszor volt hasmenésem. Fáj a gyomrom és a hasam is néha. Tegnap szalonnát ettem hagymával és kenyérrel, vacsorára pedig sok zöldbab levest hússal. Esetleg azzal függ össze, hogy késik a havi vérzésem? Mondjuk volt már, hogy kimaradt vagy késett, de olyankor nem voltam ilyen rosszul:S Mit tegyek? Az orvosig sem bírok elmenni, mert rámjön a hányás vagy hasmenés:S
2011. jan. 31. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

a calicivírus gastroenteritis (gyomor-bélhurut) lefolyását tekintve kevéssé különbözik más vírusos gyomor-bélrendszeri fertőzésektől. 1-3 napos lappangási idő után rossz közérzet, étvágytalanság, hányinger, hányás, kifejezett vizes hasmenés, hasi fájdalom jelentkezik.


A tünetek fokozatosan/vagy hirtelen alakulnak ki. Kezdetben a betegek hányás, hányinger nélküli erős, görcsös hasi fájdalomról tesznek említést. A hányás, hasmenés önmagában, vagy együtt is előfordulhat. Mérsékelt fokú láz a betegek felénél mérhető. Fejfájás, izomfájdalom is jelentkezhet. Napi 4-8 széklet jellemző, mely nem véres, nem nyákos. A panaszok spontán megszűnnek 3-4 napon belül.


A calicivirus elsősorban az idős és a nagyon fiatal egyénekre, illetve az immunszuppresszív betegekre lehet veszélyes. Kórházba csak a hányásos, kiszáradt, szövődményes eseteket és a már említett korosztályt érdemes beküldeni.


Kezelés. A hányás és hasmenés miatt az elveszített folyadékot és ionokat pótolni kell. Lehetőleg enyhén sós, cukros folyadék vagy per os rehidrációs folyadék ivásával. Ha ez nem megoldható, akkor vénásan kell infúzió formájában bevinni. Hasmenést gátló szerek adása nem javasolt.


Nah ez lehet az egyik oka a több száz közül. Calici vírus. Igyál sokat neh kiszáradj! :)

2011. jan. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
próbálj meg sokat inni (nem egyszerre, hanem folyamatosan keveset), és legyűrni pár sós cuccot (sós főtt krumpli, esetleg kekszek)
2011. jan. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
az első teljesen igaz rám:S köszi a tippeket nagy nehezen megettem fél szelet piritóst meg próbálok folyamatosan inni teát, de az előbb is kihánytam:S ez fertőző?
2011. jan. 31. 13:47
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Amíg pozitív a széklet, addig fertőz. Igen fertőző betegség sajnos :( Ha calici-d van akkor a wc tisztítása, minden akció után. Bő szappanos vízzel moss kezet. Ha teheted fürdesd meg a kényes pontokat, mivel hasmenésnél a papír nem ad 100%os tisztaságot. Nem baj, ha kihányod a folyadékot, attól még pótolnod kell! Ügyelj a higiéniára!
2011. jan. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja azt még írni akartam, h szellőztetni is kell, mivel a levegőben is terjed o.o Egyél vitamindús kaját is. Ne csak a sós, cukros kajákat.
2011. jan. 31. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nah megvagy még? :D
2011. jan. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hát mostmár jobban vagyok utoljára dél körül hánytam 7körül pedig 37,7 lázam volt, de bevettem egy algoflexet és már elmúlt és most a gyomromba se nyilal csak kicsi tgyengének érzem magam de ettem sok kekszet meg húslevest és holnap megyek orvoshoz és köszi szépen a segítséget:D
2011. jan. 31. 22:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!