Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Influenzás lehetek? Nem...

Influenzás lehetek? Nem pánikot keltek!

Figyelt kérdés

Nem akarok pánikot kelteni, csak megijedtem.Tegnap reggelre iszonyat torokfájással ébredtem, azóta is folyik az orrom, lázam nem volt, amúgy nagyon rossz közérzetem van, de torokfájáson+orrfolyáson kívül nincs bajom. Vettem be Algopyrint. Csak nyugtassatok meg, hogy ha influenzás lennék, már nagyon romlott volna az állapotom. Amúgy még sose voltam, de buszozok, nem lettem be oltva.

20/L


2011. jan. 28. 19:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Hát ne is keltsd itt a pánikot, mert már össze-vissza fost@m a bokámat az influenza hallatától is!!! Gondolom a H1N1 miatt parázol. Olvass utána és rájössz, hogy miről szól.
2011. jan. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Direkt azért írtam, h nem akarom kelteni! csak még sose voltam az, így nem tudom, h most ez az-e? Ha romlok, úgyis azonnal doki, de azért jó lenne nem parázni!
2011. jan. 28. 19:46
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez "csak"megfázás.

Nekem amikor influenzám volt akkor mellette elég rendesen fájt kezem,lábam....alig bírtam emelni ill. menni.

Nem volt orrfújásom se,és fájt a fejem is és nagyon köhögtem.

Kb 2 óra alatt jöttek rajtam ki ezek a tünetek.

2011. jan. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ugyan már, emberek:)

Leírom, én milyen típus vagyok: akármilyen járvány van, akár pl. hasmenés, nekem mindig a torkom gyullad be, és folyik az orrom. Ez persze csak én vagyok, de ha elkapsz bármilyen fertőzést, ott fog "kiütközni", ahol épp a leggyengébb vagy. Most pont a torkod fáj, orrod folyik. Egyébként pl. kenyérről, vagy bármilyen más pékárúról is összeszedhet az ember sokmindent, nem kell annak influenzának lennie. Nekem nincs sem sima influenza oltásom, sem H1N1 ellen, mert baromságnak tartottam, és mindent elkapok, de érdekes már jópár éve volt csak influenzám:) Szóval no para.

Amit tudok javasolni: napi 1000 mg c-vitamin (pl pezsgőtabletta), zsályatea, szigorúan csak napi 1 csészével, mert nagyobb dózisban mérgező, és bodzatea (vagy kamilla).

És mégvalami: Cápamájolaj-kapszula. Patikákban lehet kapni, van drágább is, ami 3-4000 forint, de van ezer forintért is, én is azt szedem. A különbség csak a márkanéven van:) Nagyon hatásos, 2 hétig lehet szedni, ha beteg vagy többet is be lehet venni (ha megtalálom belinkelem), és borzasztóan hatékony immun-erősítő. Én immunhiányos vagyok, vagyis voltam, ennek a szernek köszönhetően:) Csak javasolni tudom:)

2011. jan. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ohh, köszi! Én is csak szimpla megfázásnak gondolom, remélem hamar kifekszem, mert most nem robbanhatok le. Azért még várok választ!
2011. jan. 28. 20:00
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ebből lábaltam ki kb egy napja végleg.Ennyi volt nekem is,torokfájás,meg egy kis orrdugulós cucc,öt napig tartott,de a vitaminoknak hála nem volt nagyon gázos.Sima vírusfertőzés,ne aggódj miatta.Pihenj sokat,szedj napi 1000 mg C-vitamint(csak most,egyébként jóval kevesebbet kell-nekem is ezt írta az orvos,de én alapból napi 500 mg-osat eszek)
2011. jan. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
19:59-es. Most már biztos vagyok benne hogy természetgyógyász vagy. Olvastam pár írásod,a kuruzslás sem áll távol tőled. Csak azokat az embereket sajnálom,akik beveszik ezeket.
2011. jan. 29. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

19:59-es vagyok és: XDXD

nagyon összekeversz valakivel, ha hiszed, ha nem eddig csak a kutya- illetve macska témakörben írogattam válaszokat, mert ebben a témában vagyok otthon:D Csak kibökte a szemem a kérdés, rákattintottam, és gondoltam leírok pár dolgot, hátha hasznos a kérdezőnek vagy másnak. Pl. családtagom egyik onkológus kollégája daganatos gyerekeknek adja a cápamáj-olajat, mert roppant hatásos immun-erősítő, és a kemoterápiától legyengült szervezetnek ez nagy segítség.

Ezeket a dolgokat pedig (amiket leírtam) azért tudom, mert sajnos én is ezekkel szenvedek, szenvedtem, és másnak miért ne mondjam el, miért ne segítsek? A kuruzslás és egyéb dolgok tőlem igencsak távol állnak, szkeptikus vagyok minden ízemben, de ami bevált, az bevált, és pl. a cápamájolajnak és a gyógynövényeknek, illetve a C-Vitaminnak orvosilag elismert hatásuk van, ez nem kuruzslás, hanem tény.

2011. jan. 29. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor bocsi,csak ugyanennyi százalékkal ír valaki az egészség topicban folyamatosan arról,hogy mindent vitaminokkal és gyógynövényekkel kezeljünk,fúj gyógyszer meg hasonlók,és már fárasztó. A cápa valóban jó.
2011. jan. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Semmi baj:) A gyógyszerek valóban hatásosak, és szükségesek. Sajnos én is elég jól tudom ezt:S Évente több doboz augmentint kellett beszednem, mostanában pedig csak a Klacid használ, ha ezeket nem szedném már rég ki kellett volna venni a manduláimat, és lázgörcsben fetrengenék. És mivel ennyi gyógyszert kellett szednem, elengedhetetlen a máj és az egész szervezet méregtelenítése gyógyteákkal.

Bár a gyógynövények is nagyon hatásosak, de véleményem szerint betegségben csak megelőzésnek (annak nagyon jó!), kiegészítő kezelésként, vagy pedig egy sima megfázásnál, egyéb kisebb problémáknál jók. Pl. a menstruációs zavaromat a Premens abszolút helyretette, pedig csak barátcserje van benne. Mindenki zsibbasztott azzal hogy menjek nőgyógyászhoz, de én nem akartam úgy fogamzásgátlót szedni, hogy előtte nem próbálom ki ezt az alternatív módszert, és lám bevált:)


Egyébként hogy a kérdezőnek is válaszoljak még valamit: Én influenzánál és sima megfázásnál is szoktam kapni antibiotikumot, mert muszáj (egyszer annyira bedagadtak és begennyesedtek a manduláim, hogy majdnem összeértek, nyelni és képtelen voltam), és így hamarabb helyre is jövök. Ha nem leszel jobban, érdemes lemenni a háziorvoshoz. Bár a vírusfertőzésre tudom hogy nem jó az antibiotikum, de ha te is "ledurransz" tőle, jobban mint kéne, akkor ez segít, a láz is hamarabb szűnik meg, stb.

2011. jan. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!