Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi lehet az ujjaimmal? (KÉP)

Mi lehet az ujjaimmal? (KÉP)

Figyelt kérdés

[link]

Bal oldalon a bal kezem, amivel semmi gond, jobbon pedig a jobb, amivel ez a probléma van:


Úgy 1 hónapja kezdödött vagy még régebben ez az egész.. Elöször a kisujjam pirosodott be, utána elmúlt és pár nap múlva a gyürüsujjam is ilyen lett, utoljára pedig a középsö ujjammal történt ugyan ez.

Nem csak pirosak voltak, hanem fájtak is amikor megpróbáltam behajlítani öket, de nem volt annyira vészes, nem foglalkoztam vele sokat.

Most viszont mindhárom piros már és ugyan úgy fájnak. A középsö ujjamban szúró fájdalmat is érzek ha megnyomkodom és ez a legpirosabb is :S

Már félek, hogy lefognak potyogni az ujjaim vagy valami :(

Orvoshoz nem szeretnék menni, úgyhogy valami használható ötletet tudnátok adni lécci?


16/L


2010. dec. 13. 11:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy használható ötletem: menj orvoshoz! Nem azért, mert szeretnél, hanem mert kell. Fordulhatsz fórumozókhoz, vécésnénihez, vagy akár a sarki henteshez is, de ő is csak levágni tudja, meggyógyítani nem. Egyébként mi a bajod az orvoshoz menéssel?

(Lepotyogni nem fognak, de komoly, életre szóló betegséget, funkciókiesést még összeszedhetsz, és ha azt veszem, hogy élhetsz még ötször annyit is, mint amennyi már mögötted van, igazán kár lenne.)

2010. dec. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

"Orvoshoz nem szeretnék menni"


Ennyi. A dolog nem is érdekel téged. Ha beszélgetni akarsz, menj máshova, ne itt fáraszd a népet...

2010. dec. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Hát csak a múltban történt dolgok miatt nem, nem kedvel a háziorvos meg én se öt, de nagyon nem.

Olyan hely meg nem tudom hol van, ahova csak úgy bemehetek és megnézik...


De amúgy meg azért se nagyon mennék, mert csak érdekel, hogy mi lehet ez, ha tényleg leesnek az ujjaim vagy lekell vágni a kezem az se érdekel, mert lehet így se élek sokáig... Csak a fájdalmat nem bírom..

2010. dec. 13. 11:44
 4/19 A kérdező kommentje:

ma 11:44: Beszélgetni beszélgetek az Unatkozdában az Egyéb kérdésekben. Nem hülyeségböl írtam ki ide ezt.

El is olvashatod, hogy miért nem mennék orvoshoz.

2010. dec. 13. 11:45
 5/19 anonim ***** válasza:
Kislány, a háziorvoshoz nem azért megy az ember, mert nagyon szereti, hanem azért, mert dolga van ott. Valószínű, hogy úgyis beutal reumatológiára, oda meg sorban kell állni hetekig, ne halogasd! Vagy kérd meg a szüleidet, hogy segítsenek másik orvost keresni. Ez nem az érzelmekről szól!
2010. dec. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Te most komolyan, mit vársz?

Kijelented, hogy nem mész orvoshoz, és az sem érdekel, ha lepotyognak az ujjaid. Akkor?

Nem szeret az orvos, na és? Engem meg gyűlölt a töritanárom, mégis bejártam az órákra, mert le kellett érettségiznem.

2010. dec. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Azt várom, hogy ötleteket adjatok, hogy mitöl lehet.

Semmi olyat nem kértem, hogy gyógyítsatok meg, csak lehetöségeket kérdeztem. Látom nem érted a lényeget 77-es.

2010. dec. 13. 11:53
 8/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Csak egy tipp, de kérlek ne vedd kézpénznek. Nekem volt hasonló a lábujjaimon. Pirosak voltak, zsibbadtak, és nagyon fájtak. Úgy hívják, hogy perifériás (környéki) ideggyulladás. Főleg végtagokra jellemző, így kialakulhat a kézujjakban is. Ezer dolog okozhatja (belehalni nem fogsz, nyugi), lehet akár a hidegtől is (ha mostanában jelentkezett), de nekem pl. B-vitamin hiány okozta.

Mindenesetre, ha lehetséges, próbálj meg kibékülni a házi orvosoddal és elmenni hozzá, legalább egy beutaló erejéig az ortopédiára (onnnan úgyis átküldenek a neurológiára, ha szükséges), mivel 1. lehet, hogy mégsem ez a bajod, 2. mint írtam, az ideggyulladásnak is ezerféle oka lehet.

2010. dec. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rendes választ :)

Lehet benne valami, amit mondasz... Úgy 1 - 1 és fél hónapja kezdödött, de elöször csak egyesével és most nemrég pirosodott be mindhárom. Lehet hogy tényleg hidegtöl van...

Most kesztyüben leszek sokáig (lehet hülye ötlet) és ha nem múlik el, akkor majd kitalálok valamit..

2010. dec. 13. 13:21
 10/19 tetris ***** válasza:

Esetleg kérdezd megy a gyógyszertárban, vagy a fitotékában, hogy ajánlanának-e valami természetes gyógynövényes kencét.

Talán a körömvirágkenőcs jó lenne rá. Csak egy ötlet...

2010. dec. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!