Most mit csinaljak?

Figyelt kérdés

A lehuzos kommentektol kimeljetek....

Osszejottem egy sraccal (lefekudtunk), aki elarulta, hogy 8 eve tud rola, hogy hepatitis B fertozott, evente jar vervetelre es minden erteke rendben van. Nem Magyarorszagon szuletett, es nem kapott oltast gyerekkoraban.

Nekem kapnom kellett oltast gyerekkoromban, mivel 96-ban szulettem es elvileg 99-tol kapnak a gyerekek altalanos iskolaban, de javitsatok ki, ha tevedek?!

Azert utanaolvastam, hogy javasolt csinalni ellenanyag merest es ha kevesebb mint 10 IU/ml, akkor ujra oltatni....

Elmentem a vervetelre, csak ezt nezettem, friss fertozottseget sajnos nem.

Kijott az anti-HB-re 6.69 mIU/ml es minositesnek azt irjak, hogy negativ.

Most mit csinaljak?



tegnapelőtt 12:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem védekeztetek? Ha gumit használtatok, akkor nincs esély a fertőződèsre. Egyébként nézess HbsAg-t, de tudd, hogy a lappangási idő hosszú is lehet (akár hónapok). Érdemes lenne oltatni. És ha nem lefekvés előtt szólt a srác és nem is vèdekezett, akkor szabadulj meg tőle!
tegnapelőtt 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Vedekeztunk gumival. Csak most beparaztam....

Mi van, ha igy is megfertozott es raoltatok a fertozesre?

tegnapelőtt 21:46
 3/3 anonim ***** válasza:

1. Ne parázz, ha védekeztetek, minimális az esélye a megfertőződésnek.

2. Nyugodtan oltathatod magad, a hepatitis B oltás nem élő vírust tartalmaz, csak a vírusnak egyetlen fehérjéjét. Nem fog gondot okozni semmiképp, pláne, ha már koràbban kaptál.

tegnap 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!