Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mit szedhetnék amivel nem...

Mit szedhetnék amivel nem leszek ket hetente lazas beteg?

Figyelt kérdés
32 eves no vagyok, de allandoan beteg vagyok, mindent elkapok. Ha ramkohog egy kisgyerek egybol beteg leszek, de ami egy gyereknek megfazas nekem tuti lazas felsoleguti megbetegedes lesz.egeszsegugyben dolgozok, tehat onnan is mindent osszeszedek, pedig extran figyelek a fertotlenitesre is. Gyerekekkel foglalkozom fokepp, igy nagyon kivagyok teve ennek osszel télen… es tenyleg allandoan tappenzen kell emiatt lenni ,illetve megterhelo allandoan betegnek lenni . A ferjem se kapja el soha tolem, tenyleg nem ertem olyan mintha nulla immunrendszerem lenne. Mivel lehetne erositenem? Van valami csodaszer?
szept. 14. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem létezik erre sajnos csodaszer. Bármit is kezdenél el szedni (pl. D-vitamin, C vitamin), az olyan lenne, mintha sebtapaszt tennél egy csonttörésre. Csak a tüneteket kezelnéd, felületesen, érted.


Ki kell deríteni, mi a gond az immunrendszereddel. A gyökér okot megkeresni, mi áll a háttérben és azt kezelni. Immunológushoz menj, ő majd kér egy első körben vérvételt (immunpanel), és kivizsgál, segít. Az eredmények függvényében majd az orvos mondja, hogyan tovább. Például lehet, hogy autoimmun betegséged van, ami nem játék, kezelni kell. (Nekem is az van.)


Jobbulást!

szept. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha újonnan/ újrakezdve álltál be dolgozni, akkor az első év ilyen. Meg kell ismerni a divatos kórokozókat.

Ha ennél tovább tart ez a gyakoriság, akkor keresni kell a hajlamosító tényezőt.

szept. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mentálisan minden oke? Az nagyon gyengiti az immunrendszert.

Napi 8 ora alvás

Változatos táplálkozás


Ezek mind kellenek az immunrendszernek

szept. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sokat stresszelek mostanaban sajnos, gondoltam erre is. De valami immunfokozo vagy erosito jo lenne . Mert ez tenyleg nem allapot… fogaszaton dolgozom, nagyon kivagyok teve mindennek… de ez a kethetente betegseg lefaraszt teljesen
szept. 15. 09:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!