Mi értelme van a jelenleg kapható antibiotikumoknak, ha egyik se jó semmire?
Lehet, nem is baktérium az okozó, hanem vírus, parazita, stb...
Végigpróbál rajtad 80 gyógyszert, valamelyik csak használni fog.
Vagy amikor már egy 10 kilós rákos tumorrá fejlődött, elküld bőrgyógyászhoz, aki leműti 100 ezerért.
Sokban nem különbözik egy orvos, meg egy autószerelő.
Az, hogy nálad nem működik, nem jelenti, hogy egyik sem jó semmire.
Nekem tűdőgyulladásom volt. Kb. a negyedik féle antibiotikumnál jártunk, folyamatos hőemelkedésem volt, mire rá lehetett beszélni a tűdőgyógyászt, hogy beutaljon a reumatológiára a fájó izmaimmal és izületeimmel (ami a háziorvos szerint csupán a gyulladás mellékhatása).
Ott kiderült, hogy autoimmun eredetű betegségem van.
Nem szakértőként.
Rossz a kérdés, mert igazából az a kérdés, honnan lehetne tudni milyen antibiotikumot kell felírni pontosan, hogy az a leghatékonyabb legyen.
Szerintem részben az gond, hogy a tesztelés drágább és időigényesebb is és lehet a megbízhatósága se elég jó, mert a mintavétel is gond lehet, ezért inkább a legvalószínűbb kórokozó(k) ellen írják fel (egyszerre több ellen is = széles spektrumú).
Viszont a bacik képesek pár emberi sejt által nem képes dologra, érdemes megnézni a rezisztencia témakört megnézni, ami megnehezíti a kezelést.
Másrészt, ha egy szerelőhöz elviszel valamit, ami hibás és több dolog is okozhatja azt a tünetet adott géptípusnál, akkor előbb a legvalószínűbbet fogja megnézni. Továbbá a típusúak egyformák, de itt igazából az emberek szervezete is eltér, ezért van, hogy még egy normál fájdalom csillapító is van akinek hat, van akinek nem.
Úgyhogy a kérdés számomra az, hogy a tesztelés mennyivel hátráltatná a kezelést.
Mo-n szokás minden szrra antibiotikumot írni, azzal meg csak azt érik el, hogy a baktériumok rezisztenssé válnak.
Külföldön élek itt vérvétellel indul minden vizsgálat, hogy megállapítsák bakt. vagy vírus-e, kell-e antibio, vagy csak tüneti kezelés.
Sajnos az itthoni háziorvosi gyakorlat úgy néz ki, hogy bármi bajod van, felírják az antibiotikumot, ha az nem segít, akkor mégegyet...
Életemben 2x volt már vírusos májgyulladásom, mindkettőnél 2 hétig tömtem az antibiot, mire gyanús lett a dokinak a dolog, persze az antibiotikum odabszott a májamnak mégjobban.
Bezzeg mikor covidos voltam nem írt fel, hogy rohadjon meg. Aki kapott antibiotikumot covidra, nem köhögött utána egy hónapig, én mivel "covidos" voltam, nem kaptam mást csak a favipiravirt, ami semmit nem segített.
Azért van itt még más is..
"Ugyanakkor a narancs- és a grépfrútlé gátolja más hatóanyagok felszívódását a vékonybélből. Ilyen például a béta-blokkoló atenolol, celiprolol és talinolol, a daganatellenes etopozid, vagy a gombaellenes itrakonazol, továbbá bizonyos antibiotikumok, így a ciprofloxacin és a levofloxacin."
bizonyos antibiotikumok!!
Illetve a tej antibiotikum gátló hatását is vizsgálták.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!