Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ótvar, hogyan kell kezelni?

Ótvar, hogyan kell kezelni?

Figyelt kérdés

Hétfőn voltam orvosnál és megállapította, hogy ótvarom van(Napi 2 szer fürdök tehát tuti nem itthon kaptam el.). Kaptam rá kenőcsöt azzal kenegettem,aztán voltam ma is (péntek) megnézte, azt mondta javult egy kicsit , de felírt egy másik kenőcsöt. Hogyan kell kenni? Mert eddig úgy csináltam, hogy nem szedtem le semmilyen pörköt, meg semmit, és úgy kentem. Viszont nekem ilyen barnás cucc. van rajta, nem sárga. Hogyan szedjem le? próbáltam kamillával áztatni, de nem akar lejönni, lekaparni meg nem akartam. A válaszokat előre is köszi

(u.i.: antibiotikumos kenőcsöt kaptam)


2010. okt. 8. 12:26
 1/2 anonim ***** válasza:

Ajanlom,hogy belsoleg koromteat es csalanteat igyal, naponta 4 cseszevel es kozben koromvirag kenocsot is hasznalhatsz, az orvos altal felirt mellett.


A koromvirag nagyon jo virusra, bakteriumra, a csalannak pedig nagyon jo a vertisztito hatasa, igy segiteni fogja a gyogyulasodat, de legalabb 2 hetig fogyaszd el ezeket.


Amikor mar erzed, hogy javul, akkor pedig kezd el a kamilla es a koromvirag kenocs hasznalatat.


Nem kell zavarban lenned egy ilyen betegseg miatt, mivel barhonnan ellehet kapni.

Viszont a ruhaidat es az agynemudet is mosd ki es fertotlenisd, pl. ecetet tegyel az oblito vizbe!

2010. okt. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Tehát akkor nem kell lekaparni azt a barnás felületet róla? Csalán,köröm teát hol kapok? Tesco? Akkor majd a kenőccsel együtt kenek rá körömvirág krémet is. A fenekemen , a derekam alatt jött ki először, ott van egy nagy seb, és pár helyen a fenekemen még van ilyen duzzanat,de azok kicsik. Sajna magamnak kell kennem mert anyám nem mer hozzámérni,mert fél ,hogy elkapja, és hát így elég nehézkes, mert az egész testemet ki kell fordítanom. Viszont már hiányoztam 1 hetet suliból és nem nagyon akarok többet,főleg mert ebben az évben kis érettségi. A válaszodat még egyszer köszönöm!
2010. okt. 8. 12:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!