Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mennyire veszélyes rám nézve...

Mennyire veszélyes rám nézve , hogy elkapom a covidot, 4. oltást követően?

Figyelt kérdés
Szóval egyik barátnőm meglátogatna, aki két héttel ezelőtt covidos volt, majd utána az anyukája is az lett, aki már nagyon idős is volt és sajnos a hétvégén el is hunyt. Most találkoznék a barátnőmmel, mert nagyon maga alatt van, szeretne nálam is aludni ma, mivel a legközelebbi családtagjai Bp-en vannak, szóval most egyedül érzi magát nagyon...

2022. dec. 18. 13:43
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
90%

#20! Persze, hogy szorongó, különben eleve miért oltatta volna be magát 4x??? Azt ugye nem gondolhatja, hogy az oltás véd a továbbadástól, hisz akkor most nem azon pattogna, hogy ő lesz a hordozó, aki továbbadja a szüleinek.

Szóval összegezzünk. Szerinted mennyire lehet parás az, aki úgy adatta be magának a 4! oltást, amit eddig kifejezetten idős, beteg, még nem átesett embereknek ajánlottak, hogy ő nem idős, már legalább 1x átesett rajta, de így is annyira sürgetőnek érezte, hogy már nem volt ideje megvárni az aktuális törzsre kifejlesztett vakcinát se? Ilyet csak a legelvetemültebb rettegők tesznek.

#18

2022. dec. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
15%

Munkatársam 6 hétig volt pozitív, tünet nélkül!


Én december 11-én kerültem karanténba. Csak február elején engedett a doki anyukámhoz!


Milyen 7 napról beszéltek??

2022. dec. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
89%

#22! A PCR teszt még hónapokig+ lehet, az azonban nem jelent fertőzőképességet.

A dokidtól meg nem kell engedélyt kérned anyukádhoz. A karantén lejárta után (ami jelenleg újabb teszt nélkül is 7 nap), oda mész, ahová akarsz.

2022. dec. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
77%

Figyelj Kérdező!

Tegyük fel, nem találkozol a barátnőddel, mert félsz hogy elkapod általa (ami mondjuk tök felesleges parázás részedről, mert testen kívül max 1-2nap és elhal a Covid-vírus).

Viszont a szüleidhez való utazás során, a mindennapi életed során is ugyanúgy elkaphatod egy tünetmentes hordozótól az utcán,boltban,postán,munkahelyen,stb. és ugyanúgy átadhatod a szüleidnek.

Mint ahogy ők is elkaphatják bárki mással való találkozásuk alkalmával.

Teljesen feleslegesen parázol ezen.


De ha ennyire döntésképtelen vagy akkor én a helyedben most karácsonykor a szüleidhez mennék, a barátnőddel meg utána napokban találkoznék.

2022. dec. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
48%
Csináljatok mindketten tesztet és ha negatív, akkor mehetsz Anyukádhoz.
2022. dec. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
48%
4x oltott vagy? Hát az szívás, jobbulást.
2022. dec. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim válasza:
52%
Ugyanannyira mintha 1x se lennél
2022. dec. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim válasza:
86%
Se a teszt, se az oltások nem érnek semmit. Érezzétek jól magatokat mintha nem is létezne ez a betegség.
2022. dec. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim válasza:
0%

Mikor kaptad az utolsót? Ha friss akkor kb 60% védettséged van de fél éven belül lecsökkenhet majdnem a nullára. Mindenesetre én nem mérgezném magam ilyen szennyekkel mivel maga a betegség is már csak egy megfázással ér fel.


[link]

2022. dec. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Az oltás nem azért van, hogy ne kapd el a covidot, hanem hogy ellenálljon neki annyira a szervezeted (legalábbis azt mondják, bár szerintem csak biznisz) hogy ne legyen komolyabb bajod tőle. Szóval attól még elkaphatod, csak nem dőlsz ki tőle.
2023. jan. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!