Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért folyik az orrunk, ha...

Miért folyik az orrunk, ha náthásak vagyunk?

Figyelt kérdés
2010. szept. 18. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:
A takonyban vannak a bacik, így üríti ki a szervezet őket:D
2010. szept. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elsőnek is igaza van, a gyulladás miatt van, a rengeteg váladéknak az arcüregből és orrüregből valahol távoznia kell.
2010. szept. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hello. Megnéztem a Google-ban, és hozzáírom 1 élettapasztalatom.

Megfázáskor a homloküregben váladék képződik, ez az orron keresztül távozik, majd a gyógyulás után ez megszűnk.

Ha a fertőződés olyan mértékű, akkor az egyik nyílás eldugul, és a homloküreg begyullad. Ha szerencsénk van, ez terápiával gyógyítható.

Ha nem, akkor jön a kellemetlenebb gyógymód; a Doktor 1 tűvel átszúrja az eldugult hártyát. A fertőzött váladék kifolyik, és gyógyszer hatására a gyulladás megszűnik.

Én az átszúrás kellemetlen érzésétől elájultam, és előre kiestem a székből. Arra eszméltem, hogy a Fődoki és a nővér a lábaimat felemelve hoztak vissza a tudatomba. Első mondatom: "kérem, hagyjanak, mert olyan szép színeket és formákat láttam, amilyeneket még soha"

Ők tették a dolgukat. A Fődoki gyógyszert írt fel, és azt javasolta, hogy az UNGENTUM NASUALE krémből minden este kenjek egy fél borsónyit az orrüregeimbe, és ez sohasem fog újra előfordulni! ( Megéri !!!!!! )

Ez igaz, mert ez 11 éve történt.

Egészség!

2010. szept. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Valójában azért, mert amíg aludtál orrba vert az álommanó és ez egyfajta orrvérzés.
2010. szept. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Igazából nem a kérdésre válaszoltatok, de sebaj. Tehát az orrunk, azért folyik, mert a külső behatásra(pl. Hideg idő), így reagál az orrnyálkahártya és replex szerűen termeli a nyálkás folyadékot. Bakteriális vagy vírusos lehet a megfázás, vagy sima egyszerű kihülés. A legnagyobb problémát az okozza, ha az ezzel járó mellékhatást(orrdugulás) nem küszöböljük ki, mert ilyenkor nem tud ürülni a szervezetből a váladék és lerakódnak az arc és homlok üregben. Na itt kezdődnek a problémák. Ezért a legfontosabb a szabad légut biztosítása az orrban, ugyan is a szájon át a levegő szüretlenűl jut be a szervezetbe, a többi baktériumnak szabad utat engedve. Remélem érthető volt :)
2017. jan. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!