Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért csinálnak mandulaműtétet...

Miért csinálnak mandulaműtétet vagy miért veszik ki?

Figyelt kérdés
mi lehet az az ok amiért csinálnak. illetve az egyáltalán hol van és milyen a műtéte?
2010. szept. 13. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert sokaknak folyamatosan begyullad a mandulájuk és ezáltal folyton betegek,s az orvosok ebben látják a megoldást.Az más kérdés,hogy a mandulák az immunrendszer őrei,és lehetséges,hogy valójában benn kéne maradniuk...lehetséges,hogy az immunrendszert kellene inkább erősíteni.
2010. szept. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

értem.

az a gondom hogy mononukleozist kaptam és már 2 hete benne vagyok. olvastam valahol olyat is hogy az után a legtöbb esetben el kell távolitani de nem értem miért. egyáltalán nem szeretném ha kivennék őket. eddig szó se volt róla az orvosnál hogy műteni kéne de valahol meg ilyet olvasok...már teljesen elbizonytalanodok

2010. szept. 13. 16:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos.Az biztos,hogy a mai orvosok a még megmaradt(lassan kuriózumnak számító)mandulákat bajkeverőnek tartják,és el akarják tüntetni.Mégis valaki elmagyarázná,hogy akkor mi a csudának születtünk velük?!Lehet-e olyan szerv természetszerűen az emberbe,ami arra hivatott,hogy rendre kikapdossák?Furcsa,hogy erre még ők nem jöttek rá.A mononukleózist egy vírus okozza,ha jól tudom,tehát itt is igaz,hogy az immunrendszert kéne erősíteni,hogy védetté váljon az ilyen külső támadóktól.Nem irigyellek.Én sem szeretném kivetetni a manduláimat,de vajon ez érdekelni fogja az orvosokat?
2010. szept. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudsz beszélni a dokiddal,nem tudod elmondani,hogy Te szívesen megtartanád őket?:)
2010. szept. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
valószinűleg nem fogok hozzájárulni a műtéthez. de nem értem miért akarják mindenért kikapkodni :S. idén érettségizek és eddig 1 napot nem tudtam suliba lenni, most még egy műtét annyira hiányzik nekem mint egy púp a hátamra.
2010. szept. 14. 10:26
 6/8 anonim ***** válasza:
Megértelek.Ha a doki nem tud rábeszélni a vagdosásra,és megtartod a manduláidat,mindenképpen szerezz be valamilyen jó minőségű multivitamint.Vagy ha nem multit(bár az a legjobb)akkor valami erős antioxidánst,és azt aztán folyamatosan!Kívánom,hogy gyorsan kiláballj belőle,gyógyulj meg!
2010. szept. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem mononukleózisom volt.. az egyik mandulámat támadta meg, az egészet genny borította be, azóta lejött az még szept. elején.. és azóta ilyen heges gödrös a mandulám :S Azóta hullik nagyon a hajam, és begyullad a mandulám :S Azt mondták, hogy ki kéne venni, de én nem akarom.. nagyon nem :S:S Meg elvileg ilyenkor ha ilyen gödrös a felszíne, akkor könnyebben megtapadnak a bacik. Amúgy sok esetben tényleg indokolt kivenni, mert csak góc már a mandula, és sokkal több kárt csinál, mint hasznot.. pl szívizomgyulladást is okozhat, vagy rosszabb esetben halált..

Szóval azért az orvosok nem hobbiból, jókedvükből szokták kivenni, hanem ha már tényleg úgy látják, hogy muszáj.

2010. okt. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
még az utolsó vagyok.. Én nyáron simán belemennék abba, hogy kivegyék, de most annyira rosszkor jönne.. Én is idén érettségizek, és nagyon nem férne bele több hetes hiányzás most.. :(
2010. okt. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!