Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A kórházban ápoltak esetén...

A kórházban ápoltak esetén aki 14 napon belül adatta be az oltást, az a statisztikában oltatlannak minősül?

Figyelt kérdés
Valahol olvastam, hogy így van, de nem Magyarországról volt szó. Kíváncsi vagyok, hogy nálunk is így van?
2022. jan. 16. 10:55
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
63%

10-es, azon senki nem csodálkozik, hogy egy vakcina "hatástalan", ha nincs jelen a betegség, ami ellen adják! De amint megjelenik, mindjárt rendkívül hatásossá válik! (Mert valójában ez a linkelt cikked lényege.)

A tied tipikusan az oltástagadók érvelése. Kanyaró ellen is azért nem oltatják be egyes szülők a gyermekeiket, mert hiszen mit nyer vele a gyerek? Ha nincs kanyarójárvány, a kanyaró ellen be nem oltottnak sincs nagyobb esélye megbetegedni, mint a beoltottnak. Lám, megállapítják, hogy hatástalan a kanyaró elleni védőoltás!

De, ugye, egész más a helyzet kanyarójárvány esetén, akkor mindjárt más esélyekkel néz szembe az oltatlan.

(És csak egy adalék, mert a kérdés nem erről szól: mitől is alakulnak ki a kanyarójárványok azokban az országokban, ahol nem kötelező ellene oltani? Hát attól, hogy túl sok lett az oltatlan! Ha a beoltott népesség száma egy kritikus szint alá csökken, felütheti fejét a járvány.)

2022. febr. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

#10


Mennyire kell hülyének lenni ehhez? Két külön dologról van szó, csak gondolom a popcorn méretű agyaddal fel sem tudod fogni, hogy mi a különbség a kettő között.


ARR: Absolute Risk Reduction - Abszolút kockázat csökkentés (erre hivatkozol te)

RRR: Relative Risk Reduction - Relatív kockázat csökkentés.


Az ARR csak annyit jelent, hogy a klinikai vizsgálatok során (mondjuk 20 ezer oltott és 20 ezer placebós között) mekkora az esetszám eltérés a teljes vizsgált populációhoz képest. Nyilván nem kapja el egy klinikai teszt során 10-10 ezer emberből szinte mindenki, ezért marad alacsony ez a szám is. Azonban ha abban a csoportban vizsgálod a hatásosságot, amiben ténylegesen covid esetek voltak, akkor kijön máris a 90% körüli hatásosság a súlyos megbetegedés ellen.


A gyökér logikád szerint, akkor a BCG vagy az MMR oltás abszolút hatásossága 0, hiszen egy átlag ember a büdös életben nem találkozik tuberkolózissal vagy kanyaróval, tehát nem hatásos. Vagy mégis? :)

2022. febr. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!