Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi van, ha az oltás egyes...

Mi van, ha az oltás egyes embereknél csak növeli a megfertőződés kockázatát?

Figyelt kérdés

Természetesen nem mindenkinél, de több olyan esetről is hallani, hogy 2x meg 3x oltott emberek kerülnek lélegeztetőgépre. Valaki szerint több oltott fekszik kórházban, mint oltatlan. Ezt nem is tudhatjuk meg, hiszen nincs erről nyilvántartás, nem közölnek adatokat.


Én attól tartok, hogy az oltás egyik nem várt mellékhatása pont az, hogy megnöveli az esélyét a kórházba kerülésnek. Sok ember mondja, hogy az összes ismerősük, akinek súlyosabb volt a betegség lefolyása, vagy elkapták az egytől egyig oltott volt. Persze ott van az a lehetőség is, hogy oltás nélkül belehaltak volna a betegségbe. Ez viszont nem derül ki, mivel alig van kontrollcsoport.


2022. jan. 1. 16:02
 1/6 anonim ***** válasza:
23%

Nem növeli.


Mi van, ha a Föld lapos?

2022. jan. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%

Nem növeli senkinél a fertözés kockázatát, hanem van, akinek még így is nem elég jól müködik az immunrendszere. Ha így gépre kerül, akkor oltás nélkül már halott lenne.

Másrészt meg az "oltás után baja lett" esetek jó része nem igaz.

2022. jan. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%

Sokan alapból immunisak rá. Sok olyan esetet hallani amikor egy pá egyik tagja elkapja másik pedig nem, pedig együtt élnek és együtt is alszanak.. Én úgy tippelném hogy kb az emberek fele nem fogékony rá.


És szerintem ha egy alapból immunis embert oltanak be, utána ő is fogékonnyá válik a fertőzésre. Nem hal bele, de ledöntheti a lábáról.


Oltás nélkül meg el sem kapta volna.


De más okból is fogékonyabbá tehet egyes embereket! [link]

2022. jan. 1. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Az egy elismert tény, hogy oltás után kell valamennyi idő, mire kialakul a védettség, emiatt több ország statisztikáiban az oltatlanokkal egy kategóriába teszik azokat, akiknél még nem telt el ez az idő. Az is, hogy az oltás által nyújtott védelem csak pár hónapig tart, hogy nem egyformán hatékony minden vírusvariáns ellen, hogy nem egyformán alakul ki mindenkiben a védettség, sőt az oltások hatékonysága is különböző.

Korábban láttam olyan statisztikákat is, hogy az oltás utáni 2 hétben nagyobb eséllyel fertőződtek és betegedtek meg emberek, mint az oltatlanok. Rusvai is említett ilyet, és van is benne logika, hiszen ez idő alatt az oltással van elfoglalva az immunrendszer, így valószínűleg kevésbé tud reagálni egy új fertőzésre. Ezért sem értem, mi értelme volt annak, hogy pont a 4. hullám csúcsán, november végén adták be a legtöbb oltást ebben a félévben, amikor legjobban terjedtek a vírusok (nem csak a koronavírus), és nagyon sokan voltak betegek.

2022. jan. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
48%

"Ezért sem értem, mi értelme volt annak, hogy pont a 4. hullám csúcsán, november végén adták be a legtöbb oltást ebben a félévben, amikor legjobban terjedtek a vírusok (nem csak a koronavírus), és nagyon sokan voltak betegek."


Azt már emlékeztetőként adták be, nem alapimmunizálásként. A másodlagos immunválasz jóval gyorsabban alakul ki, és jóval magasabbra növekszik az antitest szint is.


A "járványban nem oltunk" még továbbra is egy gigantikus bullshit.

2022. jan. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2022. jan. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!