Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi történik ha magas antitestr...

Mi történik ha magas antitestre oltakozok?

Figyelt kérdés
Nem rég, pontosabban 1 hónapja estem át a covidon, laza tünetekel mint pl. orrfolyás, torokfájás, enyhe köhögés íz és szaglás vesztés. Szeretnék majd antitest tesztet csináltatni, hogy lássam védett vagyok-e. Viszont mivel szeretnék ÖTT lenni ezért valószínüleg kötelező lesz beoltanom magam.

2021. dec. 26. 16:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
7# ne általánosíts a chipes hülyegyereket mi is lenézzük mi a józan paraszti ésszel elvét képviseljük.
2021. dec. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
50%

Ha átestél a fertőzésen és az sem elég a védettség kialakulásához, akkor az oltás pláne nem elég még a 60. se ami már mindentől is megvéd...

Elkell fogadniuk azt ha átestél. De ha te nyugodtabban alszol akkor oltass rá, nem oszt nem szoroz. Max leköti pár antitested ami a fertőzésből maradt vissza. És odáig el sem jut a folyamat, hogy egy immunsejt kiszurja génterápiás szer révén a sejtjeiddel termeltetett tüskefehérjét szerintem.

2021. dec. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
48%
#12 Téged csak azért pontoztalak le, hogy megmaradjon ez a gyönyörű 0%-os hasznossági mutatód.
2021. dec. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes gondolatmenet. Ennyi ésszel érvelni inkább meg se próbálj. Csak magadat égetnéd.
2021. dec. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Teljesen őszintén: nem tudjuk a helyes választ. Van oltóanyag, erre vonatkozó országos rendelet és WHO-s ajánlás, ráadásul rengeteg pénz és szerződés ami rögzíti a beszerzését és felhasználását. Népegészségügyileg legegyszerűbb általános módja a TÖMEGES "védekezésnek" és klinikailag legalább 60%-os immunitást biztosít a beoltottnak. Védőoltásnak nem nevezhető, mert viszonylag hamar kopik. Mivel többnyire kevés súlyos mellékhatás mellett nagy mennyiségben elérhető, klinikailag nagyon kevés kutatás vizsgálja a fertőzésen átesettek további, oltással vagy anélkül tartó immunizációját (tehát nincsenek finanszírozott kutatások, talán majd ha enyhébb vírusváltozatok érkeznek és a nyájimmunitás valóban elérhető válik akkor megnézik, mi lett volna ha 50 év alatt pl.nem oltanak). Kutatások hiányában a tudományos konszenzus, hogy az oltás mellett valószínűbben alakulhat ki védettség ill.tartható meg az, úgyhogy itt zárul is a felvetés, hogy a fertőzésen igazoltan átesetteket békén lehetne hagyni a 3-4 oltási sorral-pedig akár 4 havonta lehetne ellenőrizni az egyén saját költségén az antibody szintet és ha az gyengül, csak akkor adni egy boostert-oltási sor megkezdése helyett. Jelenleg fertőzés után 2 héttel már oltható a személy amennyiben azt a munkáltatója elrendeli. Korábbi és éppen folyó szakmai preview-k szerint 1.:3 vakcina után sem alakul ki mindenkinél megfelelő mértékű vagy bármilyen mértékű imm.szint; 2.: sok a vakcina melletti áttöréses-term. megfertőződéses- eset; 3.:eredményesebb természetes megfertőződést követően 4-6 hónapra adni az első vakcinát; 4.:tartósabb immunizáció alakul ki, ha 2 vakcina beadása között hosszabb időtartam telik el (tehát kvázi nem egymásra oltják őket) -ilyenkor a második oltás valódi booster-, és preferált ha megfertőződik a két oltás között az egyén természetesen is(ezt kicsit más szavakkal Rusvai doki is elmondta már); 5.:nincs adatunk arról, hogy a magas antibody szintre adott oltásnak hosszútávon milyen immunológiai hatásai vannak; 6.:nincs adatunk arról, hogy 4-5 oltásnak hosszútávon milyen immunológiai hatásai vannak; 7.: nincs adatunk arról, hogy a természetes megfertőződésnek-gyógyulás esetén- milyen hosszútávú immunológiai hatásai vannak. 8.: semmi adatunk nincs a covid prevencióra és kezelésre szánt új farmakológiai kiegészítő készítményekkel kapcsolatban. Én pl. a Te esetedben 4 hónap után (hogy kövessük a jogszabályt) adatnék be egy janssent, aztán 3 hónap múlva ha szükséges (Mo-n nem!) akkor egy light boostert. (egy klinikus)
2022. jan. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!