Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 2 héttel egy durvább nátha...

2 héttel egy durvább nátha után még mindig ilyen sárga trutyit köhögök fel, normális ez?

Figyelt kérdés
NEM covid, a dokim csinált antigén tesztet. Rendesen elkapott a nátha, 3 napot otthon feküdtem vele. Sajnos többet nem tudtam, mert a munkahelyen nyakig vagyunk határidős munkákkal. Nátha eltűnt, de napi 3x még mindig ilyen trutyit köhögök fel. Ez normális?

2021. okt. 27. 08:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy normális-e, de én közel két hetet feküdtem otthon, de a váladékürülés további egy hétig megmaradt. Szintén voltam tesztelve, és nálam se Covid volt.
2021. okt. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kérdésedben benne van a válasz: nem normális.

Igyál sok teát legalább napi 1000 mg c-vitaminnal, köptetővel.

(Suspensio terpini, vagy Ambroxol teva)

A köptető adagja napi 3x1, lefekvés előtt már ne vegyél be belőle.

Köhögni fogsz tőle, de legalább kijön, aminek ki kell jönnie.

Ha egy hét után se javul, akkor irány a doki.

2021. okt. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2021. okt. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Dávid ***** válasza:

Elvileg a gyomorsavvnak kéne bontania a kisebb mennyiségű sárga trutyit (ami valójában elölt vírus és a szintén elölt immunválasz).


Ha bármi ok miatt (stressz) felborul a gyomorsav PH-ja akkor a szervezet inkább külsőleg ürít.


Felesleges orvoshoz menned, ha egyre kevesebb a váladék mennyisége. Antibiotikum a vírussal szemben teljesen hatástalan.

2021. okt. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez gennyes váladék a légutakból, örülj neki, hogy nem tartalmaz a köpet alvadt vérdarabokat (én ilyet produkáltam 1 éve és alig tudtam orvoshoz jutni, mindenki lepöckölt a nagy vészhelyzetben).
2021. okt. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!