Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mikor érdemes elmenni orvoshoz...

Mikor érdemes elmenni orvoshoz megnagyobbodott nyaki nyirokcsomóval?

Figyelt kérdés
Vasárnap vettem észre, ujjal eléggé kitapintható, a fülem alatt van, talán kb. meggymag méretű, vagy kicsit nagyobb. Azt olvastam, hogyha kemény és nem mozgatható, az rossz jel... Ez nem mozgatható és kemény is, ráadásul nem is fáj. Várjak még egy kicsit, hátha elmúlik, vagy nincs értelme?
2021. jún. 29. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Várj 1-2 hetet. Ha továbbra is ott van, akkor menj csak. Ez ugye daganatra utalhat...szóval itt jön néhány alap kérdés: Egyébként hány éves vagy? Milyen betegségeid vannak? Milyen gyógyszereket szedsz? Van bármilyen tüneted?

Egyébként 99,999%, hogy csak kicsit meg vagy fázva/van valami enyhe gyulladásod és nem tudod pontosan, hogy milyen a kemény, nem mozgatható nyirokcsomó, mert a gyulladásos is nyilván kemény, nehezebben mozgatható, de a tumoros teljesen más, amíg nem tapogatsz meg eleget, addig elég könnyű összetéveszteni őket.

2021. jún. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Valóban nem tudom, hogy milyen az. Én keménynek érzem, kicsit talán a gumihoz tudnám hasonlítani.

27 éves vagyok, tudtommal nincs betegségem, nem szedek gyógyszert sem.

Mostanában kicsit szoktam szédülni, de azt a 30 fokos lakásra és a rossz alvásra fogtam, remélem nincs is más mögötte. Utoljára tavaly szeptemberben voltam vérvételen, akkor nem volt kiugróan rossz semmi benne (volt elég sok piros, de nem vészesen eltérő számokkal)

2021. jún. 29. 21:41
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon nagyon nagyon sok mindentől kijöhet. De nézesd meg inkább, legalább megnyugszol. :) 1db van csak?? Máshol nem érzes?? Hónalj lágyék stb. Fiú vagy vagy lány?
2021. jún. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
27 éves nő vagyok. Csak egy darab van, bal oldalon.
2021. jún. 29. 22:15
 5/8 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

Továbbra is nagyon valószínűtlennek tartom, hogy rosszindulatú dolog legyen. Ahogy írtam, ha mondjuk egy hét után is ott van, akkor szerintem szólj a dokinak, de más tünet nélkül nem hiszem, hogy súlyos dolog lenne

2021. jún. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5


Én ezt cáfolnám! Persze én is úgy gondolom hogy semmi komoly, és ne is legyen az, de az egyik ismerősöm kisfiát 1 éve műtötték orrmamdulával, és műtét közben fedeztek fel nála a nyakában egy nyirokcsomót, amit a biztonság kedvéért kivizsgáltak, és sajnos rosszindulatú volt. Csak ez hívta fel a figyelmet a kisfiú betegségére. 😏 Ha nem volt se megfázva, se a foga nem fáj, se nem csípte meg semmi... Stb... Igen is nézesse meg! Ha másért nem is, önmagát megnyugtatni!!!

2021. jún. 30. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ne menj el vele mert úgy is az lesz h covid és 2 hét bezárás. Várj ki, addig e menj közösségbe ha eltűnik akkor minden rendben ha nem akkor endokrinológia ultrahanggal. Amúgy nekem 1 éve kint van őrszemként de nem baj
2021. jún. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Először is egy nagy labor. Utána egy ultrahang. A nyirokcsomóra bem mondják hogy covid. Néhesse meg mindenképp. Nem játék...
2021. jún. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!