Még életemben nem voltam influenzás, lehetséges, hogy azért, mert párszor be voltam oltva ellene?
Párszor be lettem oltva influenza ellen, hogy az idős nagyszüleim ne kapják el tőlem, valamint 2009-ben megkaptam a H1N1 elleni oltást, 2018-ban is kértem influenza elleni oltást. Lehetséges, hogy emiatt nem voltam sohasem influenzás?
(Felsőlégúti fertőzéseket aránylag könnyen kapok el.)
Én sosem kaptam influenza elleni oltást. Amióta (pár éve) rendszeresen szedek D-vitamint, évente 1x kapok el légúti betegséget, olyankor nem megyek sehova, pár nap alatt gyógyszer nélkül meggyógyulok. A herpeszem azóta nem jött ki egyszer sem.
Nem tudom, hogy az influenza oltás meddig nyújt védelmet. Lehet, hogy amiatt nem szoktad elkapni az influenzát, bár azt sokféle vírus okozhatja, nem hinném, hogy mindegyik ellen kaptál oltást. Ha az influenzaszezon alatt leszel beteg, akkor az nem biztos, hogy megfázás, enyhébb tünetek alapján nem könnyű eldönteni, milyen kórokozóval van dolgod.
"enyhébb tünetek alapján nem könnyű eldönteni"
Mondjuk ez igaz. 3-5 évente van valamim, amire azt mondhatjuk, hogy nem enyhe.
D-vitamint igazán csak most télen kezdtem szedni, multivitamint is csak legutóbb kiskoromban szedtem.
A kérdező írta:
"A fertőzéstől csak az oltás véd meg"
Ez az egyik leghatásosabb mantra a világon. Csak gratulálni tudok, remekül haladsz. (Nem árulom el, hova, bár mindenkinek megadatott a gondolkodás lehetősége, neked is. Elvileg.)
Nem kötelező hinni nekem, sút, épp az a lényeg, hogy gondolkozni érdemes, nem hinni. Gondokozhatsz azon, amit írok. Vagy nem gondolkodsz.
Ha mégis a hit a mindened, akkor javaslom néhány további mantrát, ízlésed szerint igonrálod, vagy esetleg alkalmazhatod, ez kifejezetten szemellentzős akadémikus szint. kiemelt tekintettel a korruptakra:
"A pénz az atyaúristenem! A pénz az atyaúristenem."
Továbbá:
"Vakon hiszek a tévének! Vakon hiszek a tévének!"
A "tévé" kifejezés behelyettesíthető K*ss*thrádióval, vagy pl az orvostudományi egyetemi tananyagot kritika nékül bemagolók istenítésével. Nyugodj egészsé... akarom mondani, kedves egészségedre!
Ha a tévének hinnék, akkor bevenném az immunerősítésről szóló maszlagot.
"pl az orvostudományi egyetemi tananyagot kritika nékül bemagolók istenítésével"
Pedig jelenleg az orvostudomány a legmegbízhatóbb az emberi szervezet működésének ismeretét illetően.
"Hazai konszenzus a D-vitamin szerepéről a betegségek megelőzésében és kezelésében
A D-vitamin szint 37,5-50 nmol/l-ről 75-100 nmol/l-re történő emelése, a rendelkezésre álló adatok alapján, a csípőtáji törések számát 26%-kal, az 1-es típusú diabetes előfordulását 78%-kal, az összes daganat gyakoriságát 35%-kal, az influenzás megbetegedések számát 90%-kal csökkentené. Ez a teljes mortalitást 7-10%-kal mérsékelné, és az átlagélettartam két-három évvel nőne. Ezeket az adatokat Magyarországra vetítve azt jelenti, hogy a teljes populáció D-vitaminpótlásának 15 milliárd forintos költségével szemben az egészségügyi kiadások 250 milliárd forinttal csökkennének.
(19. oldal)
D vitamin-hiány megelőzésére javasol D₃ vitamin-dózisok Magyarországon
- Csecsemők:
Egy napra javasolt dózis: 400-1000 NE
Biztonsággal bevihető mennyiség egy napra eső felső határa: 1000 NE
- Gyermekek (1-6 év):
Egy napra javasolt dózis: 600-1000 NE
Biztonsággal bevihető mennyiség egy napra eső felső határa: 2000 NE
- Gyermekek (6 év felett):
Egy napra javasolt dózis: 600-1000 NE
Biztonsággal bevihető mennyiség egy napra eső felső határa: 2000 NE
- Serdülők:
Egy napra javasolt dózis: 800-1000 NE
Biztonsággal bevihető mennyiség egy napra eső felső határa: 4000 NE
- Felnőttek:
Egy napra javasolt dózis: 1500-2000 NE
Biztonsággal bevihető mennyiség egy napra eső felső határa: 4000 NE
- Obes felnőttek:
Egy napra javasolt dózis: 3000-4000 NE
Biztonsággal bevihető mennyiség egy napra eső felső határa: 4000 NE
- Terhes nők:
Egy napra javasolt dózis: 1500-2000 NE
Biztonsággal bevihető mennyiség egy napra eső felső határa: 4000 NE"
(20. oldal)"
A TV-ben is pl. Cilike nénike elmondta, hogy fontos a D-vitamin, az egészséges és mozgásban gazdag életmód ahhoz, hogy immunrendszerünket erősítsük.
Talán megkérdőjelezed az országos tisztifőorvos kijelentését?
C-vitaminról: [link]
Tehát igen is rengeteg szerepe van az életmódunknak abban, hogy mennyire lesz ellenálló a betegségekre vagy sem. Sőt, az se felejtsük el, hogy ha lelkiekben nagyon instabil vagy, akkor is könnyen fogékonnyá válsz a betegségekre.
Ép testben ép lélek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!