Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Égési sérülésre mit javasoltok...

Égési sérülésre mit javasoltok? Felhólyagzott és most gennyes.

Figyelt kérdés
2010. aug. 25. 14:39
 1/7 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni, hogy valami házilag is előállítható dolgot keresnék... nincs gyógyszertár a közelben.
2010. aug. 25. 14:41
 2/7 anonim ***** válasza:
Pedig ezzel haladéktalanul orvoshoz kell menni, ez másodfokú sérülés! SEMMIT nem szabad rátenni steril gézen kívül, az összes égés elleni kence csak elsőfokú sérülésre való (leégés, enyhe forrázás). Háziorvos, ügyelet, most azonnal!
2010. aug. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hüteni kell, hidegvíz, vagy hideg levegő!


Ne kenj rá semmit és ne is ragaszd le, és figyelj oda, hogy a hólyag NE pukkanjon ki!


Ha vigyázol rá akkor !!3!! tehát 3 nap múlva már semmi baja nem lesz..


Ha túl nagy kiterjedésű pl tenyérnyi, akkor meg orvos mert lehet hogy komolyabban is károsodott a bőralja..


Akkor kb 2-3 hétig is gyógyulgathat..

2010. aug. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gézt se tegyél rá, és próbálj kevesebbet inni, mert akkor hamarabb visszahúzza a szervezeted a vízhólyagot!


Én a mólthéten nyúltam bele a 180 fokos ragasztóba a munkahelyemen, és középső ujjam első ujperce totálkár lett felül..


De 3-4 nap alatt elmúlt a dolog, perce nyomattam rá egyből a süritett levegőt..

2010. aug. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

én is megégettem magam 1 éve a sütővel, felhójagosodott meg ojan égett bőr szaga volt.

vagy 3 hétig fájt de orvostoz nem mentem.

meggyógyult de a heje még mindíg látszik

2010. aug. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én is munkahelyen égettem meg magam... nem nagy, a kisujjamon kb egy centi. Sajnos már kipukkant, ebből jöttem rá hogy gennyes...

Hát remélem elmúlik nyomtalanul:(

2010. aug. 25. 15:04
 7/7 anonim ***** válasza:

"próbálj kevesebbet inni"


Ez a lehető legrosszabb tanács! Az égési sérültnek _fokozott_ folyadékbevitelre van szüksége. Javaslom bármelyik alapfokú elsősegélytankönyvet.

2010. aug. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!