Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek ártalmas-e, ha...

Szerintetek ártalmas-e, ha valaki a közösségi hálón nyilvánosan állást foglal vakcinakérdésben úgy, hogy nem ért hozzá?

Figyelt kérdés
Persze mindenkinek a saját dolga, hogy beoltatja-e magát, vagy nem. Viszont ha oltás ellenes "kampányt" folytat facebookon például, azzal megvezetheti olyan ismerősét, aki miatta nem oltatja be magát. Ennek hatására akár meg is halhat az illető. Persze ez sohasem derül ki, hogy kinek a posztja miatt nem oltatta be magát valaki.

2021. máj. 28. 14:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
81%

Ez a baj a mai tarsadalommal, hogy borzasztóan befolyásolhatóak az emberek. Mindenkinek legyen véleménye, de azt a a szomszéd fb posztja folyásolja már be.

Nekem teljesen mindegy, hogy kinoltatja be magát és ki nem. Mindenkinek a saját felelőssége és mivel valóban nem vagyunk orvosok és tudósok, nem tudatjuk, hogy melyik oldalnak van igaza. Mindenki meg van győződve arról, hogy az a jó, amit ő csinál, de mi van ha nem? Pontosan ezért nem kéne okoskodni egymásnak. És ez az élet nagyon sok területére igaz. Aki meg hagyja magát befolyásolni, az meg is érdemli ha rosszul sül el a dolog. Egy kis határozottság lehetne az emberekben.

Szóval a kérdésre válaszolva, csak a buta, befolyásolható emberekre káros. De ők saját magukra is károsak.

2021. máj. 28. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

#11


Én személy szerint úgy vagyok ezzel, hogy aki buta, az ne haljon meg. Ő is ugyanolyan ember, mint mi. Nem számítógépek vagyunk, hogy ebben mérjük magunkat. Emberek vagyunk, jó és gonosz emberek.

Egy teljesen átlagos munkás is lehet egy megbízható, szorgalmas és önzetlen ember.

Ebben a problémában a forrásban keresem a hibát. Azzal, hogy el kezd okoskodni valaki neten, ezzel intellektuális nívót kölcsönözve magának. Önző módon, úgy hogy az sem érdekli, ha emiatt meghal valamelyik családtagja vagy barátja, az egy gonosz ember. Mivel neki az a legfontosabb, hogy okosabbnak tűnjön a többieknél.

2021. máj. 28. 17:17
 13/15 anonim ***** válasza:
58%

11 vagyok.

Ezt a megérdemli dolgot általánosságbam értettem, nem a koronára. Nem voltam egyértelmű. Nyilván nem kívánom senkinek sem a halálát. Viszont ez mindenkinek a saját felelőssége és nem azért kéne rossz döntést hozni, mert a másik azt mondta.

2021. máj. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
84%
Mindenki ezt teszi és senki sem ért hozzá. Inkább az az ártalmas, hogy orvosok mindenféle valós tudás nélkül úgy foglalnak állást, ahogy azt elvárják tőle és semmiféle vitának, konszenzusnak nem engednek teret.
2021. máj. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
93%

Ez messze tulmutat a vakcinakerdesen. 11essel ertek egyet es 14essel.

Minden egyeb tipikus:

Az adott egyen reszerol: felelossegharitas. A dontest az egyen hozza meg, a felelosseg is az ove.

A tobbiek reszerol: arrogancia, aminek egyertelmu megnyilvanulasa a masok kiskorusitasa iranti igeny (o buta, befolyasolhato, nem tud donteni), aminek alapja nem mas, mint a szuklatokoruseg es az autokrata jellem: ha valaki maskent dont, mint ahogy en elvarom tole, az nem elfogadhato. A szunnyado autokrata megtalalja a megnyugtato magyarazatot abban, hogy az illeto buta es befolyasolhato es kivanatosnak tartana a szolas-es velemenyszabadsag megnyirbalasat, a kovetkezmenyekre valo tekintet nelkul es persze elsokent sivalkodna, amennyiben az alakulo autokracia nem az altala kivant iranyba haladna, hisz az autokraciaval magaval nincs baja, amennyiben o szabja meg az iranyt. Es mindezt persze masok erdekeben. Es a demokracia maza alatt.


Olyan vilagban elunk, amilyet teremtunk magunknak. Aki elvesz az informaciok tengereben, az kerhet segitseget, de a dontes az ove. Ugyanakkor nem art tisztaban lenni vele, hogy a legtobb altalunk hozott dontes nem tenyeken es tudason alapszik, megha azt is kepzeljuk, hogy igen, hanem hiten. Elhisszuk, amit mondanak, ki ennek hisz, ki annak. Ez alol keves kivetel van.

2021. máj. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!