Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek ártalmas-e, ha...

Szerintetek ártalmas-e, ha valaki a közösségi hálón nyilvánosan állást foglal vakcinakérdésben úgy, hogy nem ért hozzá?

Figyelt kérdés
Persze mindenkinek a saját dolga, hogy beoltatja-e magát, vagy nem. Viszont ha oltás ellenes "kampányt" folytat facebookon például, azzal megvezetheti olyan ismerősét, aki miatta nem oltatja be magát. Ennek hatására akár meg is halhat az illető. Persze ez sohasem derül ki, hogy kinek a posztja miatt nem oltatta be magát valaki.

2021. máj. 28. 14:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Hát ha úgy csinálja, hogy "én nem szeretném beoltatni magam", vagy "én be akarom oltatni magam", azzal még semmi baj nincs. Ha úgy írja, hogy "az oltástól mindmeghalunk", az már káros.
2021. máj. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Közösségi médiát használni eleve káros
2021. máj. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

Nemcsak közösségi oldalon.

Én tudok olyat, hogy egy idősebb férfi (talán nem függetlenül attól, hogy utálja Orbánt) oltásellenes, sőt vírustagadó volt. Szóval a szokásos duma, hogy ez csak egy sima influenza stb. stb.

Nem oltatták be magukat a feleségével. A felesége megkapta a covidot és belehalt. Hogy ez a férfi utána hogyan számolt el a lelkiismeretével, azt nem tudom. Ui. elég valószínű, hogy a felesége kifejezetten az ő hatására nem oltatta be magát.

2021. máj. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
Igen. Elmondhatja, hogy nem kéri, de amikor orvost akar játszani meg tényként hirdeti a hülyeségeit káros.
2021. máj. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
17%
Kicsoda? Kovács Jani pék? Kit érdekel?
2021. máj. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
46%

#3


Sajnos több ilyet is ismerek még családon belül is.

Egy közös van bennük: baloldaliak, illetve csak balodali médiákból tájékozódnak + "orvosokatisztánlátásért" és kapom tőlük ezeket a linkeket.

2021. máj. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
41%

Mindenki mindig mindenben állást foglal, anélkül hogy bármit is értene hozzá. A vírusban, a globális felmlelegedésben, minden elképzelhető dologban.

Ezzel önmagában nincs baj, azzal viszont van, ha valaki terjeszti a véleményét (abban az esetben, ha nem ért hozzá). Attól hogy utánaolvasol meg utánanézel még nem fogsz érteni hozzá, mert főként hozzá nem értők írnak róla (ez egy kicsit paradoxon de tényleg ilyen). Ha elvégzed azt a 3-8 évet egyetemen, akkor értesz hozzá, egyébként nem.

Szóval szerintem igen, nagyon káros, mert hozzájárul a tévhitek terjedéséhez.

2021. máj. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
56%
Én nem vagyok beoltva, ha rajtam múlik (kényszeroltás?),nem is leszek. Jobboldali vagyok.
2021. máj. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
6%

#8


"Kivétel erősíti a szabályt."

Én is kaptam jobboldali ismerősömtől "orvosokatisztánlátásért" és hasonló linkeket.

2021. máj. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
70%
#9 ez önkéntes, elvileg. Mindenki tegyen úgy, ahogy jónak látja.
2021. máj. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!