Mi értelme egyes helyekre csak oltottakat beengedni miközben mindenhol máshol keverednek az oltottak és az oltatlanok?
Ahogy látom az értelme, hogy ne legyen akkora diszkrimináció, de még így is látni mekkora gondot okoz.
A lényeg, az illető csak a létfenntartáshoz szükséges szolgáltatásokhoz jusson hozzá, ha nincs beoltva, abban ne legyen korlát, de az extra dolgokban igen, ezzel csökkentve a rizikót, egészségügy terhelését stb..
Mert vásárolni és munkábajárni az oltatlannak is kell.
Ha a szabadidős tevékenység tömegben való eltöltése a cél akkor ahhoz oltottnak kell lenni.
És miféle rizikóval kell számolniuk a beoltottaknak? Ha az oltás után is van számukra rizikó akkor mégis mi értelme beadatni?
Aki pedig nem kér oltást (és ez akkortól vonatkozik amikor már mindenkinek felajánlották) azzal miért nem iratnak alá egy papírt hogy a kockázatokkal tisztában van és elfogadja, aztán viszlát? Az oltottra nem jelent veszélyt (feltéve hogy az oltás ellátja a funkcióját), a többi oltatlan pedig ugyancsak elfogadta a rizikót, tehát hiába okolna másokat.
"Ahogy látom az értelme, hogy ne legyen akkora diszkrimináció"
Nem úgy értettem a kérdést hogy miért keveredhetnek az oltottak és a nem oltottak az utcákon stb. hanem hogy máshol miért nem keveredhetnek. Számomra nem az az alap hogy ha lehet szigeteljük el egymástól az embereket hanem hogy mindenki kapja meg a lehetőséget az oltásra de mindenki maga dönthessen a saját teste felől mindenféle későbbi hátulütők, megkülönböztetések és akadályok nélkül. Ennek fényében pont hogy nem csökken hanem nő a teljesen nyílt diszkrimináció.
"És miféle rizikóval kell számolniuk a beoltottaknak?"
Jóval kevesebbel, épp ez a lényeg. 100%-os hatásfoka egyik oltásnak sincs, de átlagosan annyival csökkenti a fertőződés és fertőzés esélyét, hogy vállalható rizikó legyen az oltottak között.
"Aki pedig nem kér oltást (és ez akkortól vonatkozik amikor már mindenkinek felajánlották) azzal miért nem iratnak alá egy papírt hogy a kockázatokkal tisztában van és elfogadja, aztán viszlát? "
Mert lehet, hogy ő elfogadja, de az egészségügy nem, és mások sem feltétlen akivel ő a mindennapi életben találkozna.
Ez egy fertőző betegség, nem egy egyéni elszigetelt dolog, így ez nem csak döntés, de felelősség is, nem csak magad de mások iránt is.
Aki oltja magát vállalja a kockázatot, hogy baja lehet az oltástól, de csökkenteni akarja a kockázatot, hogy elkapja, vagy szeretteit megfertőzze, de ez azt is jelenti, hogy mások megfertőződésének kockázatát is csökkenti. Mondhatnám az oltottak közösen egymást védik, mintha a maszk rajtuk lenne.
Magyarul az oltottak megtettek mindent, hogy egymást védjék.. és ti?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!