Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covidossal találkoztam?

Covidossal találkoztam?

Figyelt kérdés
Kedden összefutottam egy barátnőmmel, majd át is mentem hozzá kicsit beszélgetni. Őt a munkája miatt minden héten tesztelik, most mondta, hogy pozitív lett a tesztje. Tünete semmi. Max.kb. fél órát voltam vele egy légtérben, a lakásán. Maszk nem volt rajtunk, a másfél métert nem tartottuk be. Mikor “nyugodhatok” meg, hogy nem kaptam el? Tudom, bármikor, bárhol el lehet kapni, viszont nem járok vásárolni, nem találkozok senkivel. Ha 10-12 nap múlva nincs tünetem, akkor nem kaphattam el tőle?

2021. ápr. 29. 01:02
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
Általában már 5-6 nap elteltével jelentkeznek a tünetek. Ha 10-12 nap múlva sincs tüneted, akkor szerintem megnyugodhatsz.
2021. ápr. 29. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%
Nagyjából másfél-két hét múlva teszt, ennél biztosabb válasz nincs.
2021. ápr. 29. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
11%
Jófej a barátnőd. Neki nincs tünete ezért továbbadja mindenkinek, kedves.
2021. ápr. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyértelműen karanténban van, ahogy meglett a teszt, ő sem gondolta, hogy pozitív lesz, hisz semmilyen, kicsi tünete sincs.
2021. ápr. 29. 01:22
 5/9 anonim ***** válasza:
79%
Akkor bocs. Nem voltam elég figyelmes.
2021. ápr. 29. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
67%
Egyelőre ne találkozz senkivel, most az a legfontosabb. Kb 10 napig. Ha semmi, akkor megnyugodhatsz. Ha megbetegszel, hívd a háziorvost.
2021. ápr. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
72%

A férjemnek volt két olyan kollégája, akik egyik nap még dolgoztak, nem volt semmi tünetük, másnapra otthon maradtak betegen, és kiderült, hogy covidosak.

Az egyik kollégával az utolsó napon egy asztalnál ültek ebédnél, nagyon közel egymáshoz. Igaz, az a kolléga nem valami beszédes, meg se nagyon mukkant. Tőle nem kapta el.

A másikkal egy nagy csarnokban, de a távolságot be nem tartva beszélgettek. Ez volt múlt csütörtökön, és egyelőre (lekopogom) a férjemnek nincs baja.


Úgyhogy szerintem bizakodhatsz, de azért tényleg légy óvatos a következő napokban, és kerülj el mindenkit.

Arra figyelj még, hogy ha a barátnődnek a találkozásotok után legalább két nappal megjelennek a tünetei, akkor nagyon korán kimutatta a teszt, és mikor találkoztatok, valószínűleg még nem is volt fertőző.

Valóban 5-6 nap lappangási idő a leggyakoribb, és ha jól tudom, egy szoros kontakt karanténja 10 nap, ha addig nem betegszik meg, akkor vélhetően nem kapta el.

2021. ápr. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kolláganőm a múlt héten találkozott pár barátjával, akik közül utólag kiderült, hogy hárman covidosok voltak. Az egész estét együtt töltötték. Miután ez kiderült, elment tesztre, de negatív lett. Azóta sincs semmi baja. Szóval nem olyan könnyű elkapni sem.
2021. ápr. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2021. ápr. 30. 01:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!