Sok fertőzött lesz, ha bejön az Indiai mutáns?
Itt érthetően le van írva, bár ha angolul rákeresel, akkor részletesebb le van írva és más orvos, vakcinakutató elmondja ugyanezt. Járvány közepén nem szabad oltani, mert annak az a következménye, hogy erősebb variánsok jönnek létre. Csak gondolj bele, hogy azóta vannak mutánsok, amiota elkezdtek oltani. Egészen december/januárig nem volt, most meg havonta jönnek az újabb variánsok, mellesleg egyre erősebbek.
#2 Megnéztem a cikket, sé valóban úgy másoltad be, ahogyan a cikkben volt.
"imádom", amikor az újságíró semmit nem tud a témáról, de azért írogat.
Ez nem a te hibád, csak felhívnám a figyelmeteket arra az aprócska tényre, hogy mind a Sars-CoV2, mind az influenza vírusok RNS vírusok. Nincs bennük DNS. A többit már nem is mondom...
Minden estre egyelőre úgy néz ki, hogy az indiai dupla, tripla mutációk nem tudják teljesen megkerülni a vakcinákat, ellenanyagokat, szóval no para. Megnyugatás képpen írták, hogy nem veszélyesebb, mint a brit. Ez mondjuk engem nem nyugat meg, mert az eredetinél nagységrendekkel veszélyesebb a brit, de az ellen jól védenek az oltások.
Hogy mi lesz a jövőben? Akármi is történhet, de azért szögezzük le, hogy egy vírus estében - ennél is - nem 1-2 mutáció jön létre, hanem ezres, tízezres nagyságrendű variáció. A jó hír az, hogy ezek közül maximum 3-4, aminél megfigyelés alá kell vonni a variációt, mert esélyes, hogy veszélyesebb, mint az eredeti. Ilyen mennyiségű terjedés közben akár még egy "szerencsésebb" variáns is kialakulhat, márhogy a vírus szempontjából szerencsésebb, nekünk nem. De a mutációkról meg kell érteni, hogy egyrész egyláncú RNS-nél nagyobb a hibalehetőség, mint a kettős DNS-nél, és a vírusok esetén nem is vesződik a vírus a gének hibajavításával, ezért a mutációk random hibák a génekben. Olyan, mint a kicsi gyerek, akik azt a formabedobós kocka játékot tanulja. Random felvesz egy elemet, mondjuk egy háromszöget, és végigpróbálgatja az összes lukon a kockán. Egyszercsak megtalálja a háromszög alakú lukat, akkor ott bedobja. Nos, a fertőzés terjedésének megakadályozása jelen esetben azt jelenti, hogy nem engedjük, hogy a gyerek módszeresen végigpróbálja az összes lukat.
A Sars egy eléggé randa víruscsalád, a covid sem lett kedvesebb az agresszív kismalacnál. De azért szerencsére viszonylag kicsi az esélye annak, hogy egy feketehimlő halálozási arányú vírus kerekedjen ki belőle. Ha elég ideig szabadon garázdálkodhat, akkor abszolút elképzelhető, de szerencsére itt van az oltás, a mindenfajta segédeszköz (maszk, fertőtlenítők, szappan), nyomi korlátozások, amik valamennyire ezt megakadályozzák.
Reménykedjünk, de szerintem nem kell telef0sni az alsóneműt.
Vigyázzatok magatokra, és másokra is!
Jó egészséget!
Oltás előtti szakasz: minél nagyobb terjedés.
Korai oltásos szakasz: rezisztens mutációk.
Későbbi oltásos szakasz, mutánsokat gyorsan beteszik a szezonális vakcinákba: szelídebb mutánsok.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!