Miért állította le több ország az Astra Zeneca oltását, amikor nincs összefüggés a halál okok miatt?
Pont azért állították le, mert akkor még nem tudták ezt biztosra.
Most hamarosan újraindítják.
Honnan tudod biztosra, hogy nincs összefüggés? Mert azt mondták? Persze, hogy azt mondták. Nem fogják bevallani... Tudod, mennyi pénz forog kockán?
Keresztanyámnak azt mondták Budapesten, ahova a gyógyult (súlyos) rákja miatt kell félévente mennie kontrollra, hogy be ne adassa az Astra Zeneca oltást magának.
Érted, Budapesten a kórházban a professzor mondta neki!! Pár napja.
Biztos, hogy nem véletlenül!!
Van összefüggés. Nem volt bajuk, egyből oltás után lett. Ez olyan mintha én elindítanék egy rakétát, felrobbantok vagy 30 embert aztán azt mondom semmi összefüggés nincs aközött, hogy én megnyomtam a gombot meg a halálok között.
Persze el kell adni az a rengeteg megrendelést amit kifizettek, tehát úgyis azt hozzák ki, hogy nincs összefüggés. De ehhez kicsit tágabb gondolkodásra van szükség, ami neked még nincs.
@4 Én a te helyedben, azaz ha egy ilyen sötét, gondolkozni képtelen valaki lennék, nem osztanám az észt.
NINCS összefüggés. Ha én felveszek egy új pizsamát, és két nap múlva meghalok, az is a pizsama miatt volt, nem?:D Mert a "logikád" szerint így kéne legyen. Megvizsgáltál nagyon alaposan, nincs összefüggés köztük. A vérrögképződésre még a hatásmechanizmus alapján sem lehet hatása az oltásnak.
Kérdező: pont azért, mert elővigyázatosak voltak.
Igazából még statisztikai konzisztencia sem volt, de az eseteket külön-külön is megvizsgálták, nem találtak összefüggést.
Csak ugye a vizsgálatok elvégzése időbe telik, ezért álltak le.
Hamarosan újraindulnak, sőt, tuti, hogy van olyan hely, ahol már újraindultak.
Tök egyszerű bizonyítani:
Vegyünk x embert aki kapott oltást
Vegyünk x embert aki nem kapott oltást
Ha az 1. csoportban szignifikánsan nagyobb a halálozás/vérrögképződés stb, akkor van összefüggés, ha nem nincs.
@7
Ezt @4-nek akartad mondani, gondolom.
@6
A két csoportnak a releváns tényezőket figyelembe véve ugyanolyannak kell lennie. Viszont nem mindig dönthető el, hogy mik a releváns tényezők, így ez a módszer kezdésnek jó, de jobb az, ha egyesével vizsgálják az eseteket. Vagy inkább a kettő együtt. De mindegy is, mert egyik módszerrel sem találtak összefüggést.
Ez kicsit olyan, mint amikor minden pánikoló ostoba konteós nyomatja az ilyen híreket, hogy "meghaltak az oltás után !4!44!", csak közben elfelejtik, hogy az egy nap beoltott több százezer/millió ember közül alapesetben kb. hányan halnának meg (amely számot egyébként egy alsó tagozatos is meg tudná kapni, ha levetíti x oltott emberre az általános halálozási számokat):D
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!