Hogyha az oltottak is ugyanúgy fertőznek, mint a nem oltottak akkor?
Akkor logikusan, bár aki ezt röviden leírta, az le lett pontozva.
Mi a legnagyobb baj? A halálozás is, de a legnagyobb baj az, hogy sok beteg csak kórházi ápolással éli túl. Leterhelik az ellátórendszert, így azok nem jutnak megfelelő ellátáshoz, akiknek más egészségügyi problémájuk van. Tehát ha csak annyit tud az oltás, hogy ne legyenek súlyos tünetek, és ezt elkerüljük, akkor már nyert ügyünk van!
Viszont: ezt úgy érik el, hogy ha be vagy oltva, és elkapod, az immunrendszered hamarabb felismeri, és szembeszáll. Akkor, amikor még nem szaporodott el olyan mértékben, mintha nem lennél beoltva, hiszen már lesznek ellene antitestjeid.
Ez azt jelenti, hogy eddig a fertőzött mondjuk fertőzött 7 napig, most pedig például csak két napig fog (csak mondtam egy számot), és azt is kevesebb számú vírussal, amit olyannak ad tovább, akinek a szervezete szintén azonnal felveszi vele a harcot.
De még az is lehet, hogy a bekerülő vírust az immunrendszer előbb legyőzi, minthogy olyan mértékben elszaporodjon, hogy fertőzni tudna másokat.
Becopyzom egy válaszomat:
Ez a legnagyobb érv az oltásellenesek körében, de megdőlni látszik. Izraelben, többmilliós mintán vizsgálták, hogy a továbbadást akadályozza-e az oltás (Pfizer). A válasz határozott igen:
Nyílván nem 100%-ban akadályozza meg az átadást, de egy 70-80%-os redukció már bőven elég.
Hasonlókat állapítottak meg az AstraZeneca vakcinájáról is:
Ezekből látszódik, hogy az mRNS és a vektorvakcinák hatásosan gátolják a fertőzés továbbadását is.
De mitől is függ a fertőzés továbbadása? Teljesen logikus gondolatmenettel levezethető:
1. A fertőzés az ürített kópiaszámtól függ. Tehát elméletben ha valakinek "beillesztenék" egyetlen darab koronavírust a tüdejébe, nem fertőződne meg. Sőt 10-től, 1000-től sem, mivel alacsony a szint. A brit variáns is azért fertőzőbb, mert a fertőzött szervezet több vírust termel --> többet is ürít az ember.
2. Az oltás megakadályozza, hogy túlságosan sok vírus termelődjön a szervezetedben, így kevesebbet is ürítesz a külvilágba --> kevésbé vagy fertőző. Természetesen, ha be vagy oltva, de ennek ellenére elkapod, és közben 3 órán keresztül csókolózól valakivel, 2 centiről letüsszögöd, átadhatod a fertőzést. De pl. egy étteremben 0,5 méter távolságról szinte kizárt.
Nagyok sok olyan válasz van itt, ami nem megalapozott, vagy nem jól értelmezett forrásokból származik.
Én sem vagyok virológus, csak egy emelt bioszom van, de sajnos a vírust nem lehet megállítani, ez a törzs ugyanúgy velünk marad, mint az influenza (ami úgy mutálódik évente, hogy a memóriasejtjeink többé nem képesek felismerni az antigént, ezért évente szükséges az új oltás).
A mostani cél csökkenteni a kórházak túlterheltségét, visszaszorítani/szabályozni a fertőzés dinamikáját. Szerintem ez legalább egy 3 évig tartó folyamat lesz (ha optimisták vagyunk, kevesebb). A folyamat alatt azt értem, hogy először biztosítani kell a beoltottságot (amennyiben az oltások hatékonyak lesznek még az újabb és újabb mutációkra), a társadalmi élet, a gazdaság visszaállítását. Így aki nem oltja be magát, továbbra is veszélynek lesz kitéve, sőt nagyobb veszélynek, mint most, mert a beoltottság után visszáll az élet, a vírus viszont itt marad és muszáj lesz dolgozni, + az emberek is fokozatosan elhagyják a maszkviselést. Tehát az oltás tkp. elkerülhetetlen...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!