Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mivel a koronavírus elleni...

Mivel a koronavírus elleni védőoltás után kialakuló védettség mellett az ember továbbra is elkaphatja és terjesztheti tünetmentesen a vírust, kialakulhat egyáltalán nyájimmunitás?

Figyelt kérdés

Azt mondják, ha 60%-a a lakosságnak beoltatja magát vagy átesik a COVID-on, kialakul a nyájimmunitás. De ennek az a feltétele, hogy az átoltottak ne terjesszék a vírust. Mégis terjesztik, szerintem ez a kettő ellentmond.

Maszkot az oltás után is használni kell, tudom, előtte is használjuk, mégis terjed a vírus.

Mi miatt várják az okosok a járvány visszaszorulását, ha az oltottak is tovább fertőződhetnek és fertőznek?



2021. febr. 6. 10:32
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
78%

Van egy veleszületett immunrendszerünk, ami a bőrünkön lévő baktériumflórától, a sejtnedvek, vérplazma baktériumölő hatásától, a fehérvérsejtek, falósejtek hatásából áll. Ha ezen a védőgáton, ha átjut a kórokozó és szaporodni is képes a szervezetben, akkor betegséget is okoz. Antigéntermelés csak akkor tud beindulni, ha volt már az egyénnek az adott kórokozóval dolga.


A védőoltás is az antigén termelődést igyekszik kiváltani, tehát ilyenkor az egyénnek szükségtelen a védőoltás. De ha azonnal beindul az antigén termelődés, akkor megáll a kórokozó szaporodása tehát nagyon csekély a fertőzőképessége.


Tehát aki még nem találkozott a kórokozóval, annak idő kell míg a célzott immunválasz, vagyis az antigén termelődés beindul. Tehát a célzott immunválaszig szaporodni fog a beteg szervezetében a kórokozó, át fog esni a betegségen és mindenképpen lesznek tünetei lehet fiatal, vagy öreg.


A tünetmentesre azt mondjuk, hogy egészséges. Akinek vannak tünetei arra azt mondjuk, hogy beteg. Ennyi erővel egészséges ember sosem létezett.

2021. febr. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
45%

A Legionella baktérium, ami a légkondi betegséget okozza, az életünk része. Ahogy az életük része a körülöttünk lévő milliónyi baktérium kultúrák, baktérium flórák. De amint minden jóból ebből is megárt, ha túl sokkal találkozunk.

A Legionella baktérium a levegő vízcseppjeiben van jelen. A légkondi nem csinál mást, mint hogy feldúsítja a zárt légtérben ezt a baktériumot. Egyébként is a párás levegőjű helyeken (WC, zuhanyzó), időjáráskor jobban jelen van a levegőben a Legionella, ami leoltja a maszkunkat.

A maszk átnedvesedik a leheletünktől és ha vastagabb a maszk annál jobban, valamint optimális a hőmérséklet is, hogy minél jobban tudjon szaporodni.

Ezért különösen veszélyes, mikor zárt légtérben maszkos emberek tartózkodnak. Mert a maszkos emberek, úgy mint a légkondi dúsítják a levegőben a Legionella baktériumot.

Aztán még az immunrendszeren múlik mennyire erős, de ha sokáig vagyunk kitéve a nagy behatásnak tuti, hogy megbetegszünk. De nem rögtön jönnek a tünetek, 10 nap a lappangási idő.

Itt jön a kamu szöveg, hogy mások tünetmentesen betegek, fertőznek. Olyan nincs, hogy egy betegség valakin tünetmentes, a másikon halálos tüdőgyulladást okoz. Nem mindenkin zajlik le egyformán egy betegség, de azért ilyen markáns különbség nem létezik, csak nem annyira jellegzetes egy egy tünet. A covid nem terjed emberről emberre egy év alatt ki lehetett tapasztalni, hogy a hozzátartozók nem kapták el egymástól.

2021. febr. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező:papíron.
2021. febr. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:

9-es, te vagyon buta vagy!


11-es antitest termelődik és nem antigén.

A tünetmentesre nem mondjuk, hogy egészséges, ha terjeszti közben a fertőzést!!!


A legionella vízben élő amőbákban él amúgy!


A Legionella nem oltja le a maszkunkat!


"Mert a maszkos emberek, úgy mint a légkondi dúsítják a levegőben a Legionella baktériumot." Te nagyon hülye vagy!


"A covid nem terjed emberről emberre" te tényleg hülye vagy.


Ezentúl kérem, csak az válaszoljon, akinek van agya is, köszi!

2021. febr. 6. 11:24
 15/38 anonim ***** válasza:
51%
12-es, nagyon tudatlan vagy a témaban, ezt úgy mondom neked, mint mikrobiológus,elég jól ismerem a baktériumokat, de a kommenteden 5 perce Vmvisítok a nevetéstől :D tipikus esete, mikor vki h.lye,de olvas vmit a neten, nem érti, de azért megjegyzi, kicsit átkölti és elkezd a témaban okoskodni, mintha kompetens lenne
2021. febr. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
78%

A 9-essel inkább nem is foglalkozom, totál hülye.


Kérdező, valóban, aki beoltott az is lehet hordozó, de mivel van védettsége, az immunrendszere el is tudja pusztítani a bejutott vírust, mielőtt az szaporodni tudna. Szóval kevesebb esély lesz az átadásra.

2021. febr. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
74%
Politikailag igen, jàrvànyügyileg sohasem.
2021. febr. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm, 17-es és 18-as, végre valaki, aki komoly választ ír.

Tehát ha be van oltva valaki, lehet hordozó, de ha a sok oltott hordozó, hogy akakul ki a nyájimmunitás?


18-as, jól értem ezt a kissé érdekes választ? Nem lesz nyájimmunitás az oltástól, de ha ezt megmondják nyíltan az embereknek, még kevesebb ember oltatja be magát és vállálja fel a kockázatot?

2021. febr. 6. 14:03
 19/38 A kérdező kommentje:
Na, ha most ezzel politikai darázsfészekbe nyúltam, akkor várhatom, hogy kitiltanak...
2021. febr. 6. 14:04
 20/38 anonim ***** válasza:
52%

Milyen hordozó, hol lehet tárolni a vírust a szervezetben? A vírus vagy szaporodik, vagy elpusztul. Egy idegen anyagnak a szervezetünkben nem lehet nyugta. A vírus csak úgy tud létezni a szervezetünkben, ha legyőzve a veleszületett immunrendszerünket szaporodik addig, míg a célzott immunválasz létre nem jön. Amihez idő kell, ha nincs védettségünk. Ez mindenkinél egyforma idő. És mindenkiben egyforma módon szaporodik a vírus. Tehát a betegség mindenkiben egyformán zajlik le.

Nincs olyan, hogy valaki tünetmentesen esik át a fertőzésen. Hanem ez azt jelenti, hogy az illető el sem kapta a vírust. Nem jutott be a szervezetbe, vagyis nem tudott szaporodásnak indulni a szervezetünkben. Ezért célzott immunreakció sem jött létre.

A gyenge immunrendszer azt jelenti, hogy könnyen elkapjuk a vírust. Nem azt jelenti, hogy mások lesznek a fertőzés tünetei. Hanem hogy nehezebben gyógyul ki valaki a betegségből.

2021. febr. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!