Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan jöhetne vissza a hangom?

Pcsillus kérdése:

Hogyan jöhetne vissza a hangom?

Figyelt kérdés
Ez a második hete hogy alig van hangom!Ittam már tojássárgáját cukorral nem nagyon vált be,de mondták a hagyma teát!Ti mit tudnátok ajánlani vagy valaki tapasztalt már ilyen!Köszönöm!
2008. dec. 2. 10:19
 1/6 anonim válasza:
100%

Ha már egyáltalán nincs hangod, onnantól már gyors a gyógyulás. Lázad nincs?

Én a következőt ajánlom:

- NeoCitran (vagy hasonló)

- a következő teafilterekből készíts teát: bodza, borsmenta, hársfa, kamilla; és ebbe 1:1:1 arányban tegyél cukrot, mézet és citromlét

- elalvás előtt igyál meg egy césze meleg mézes tejet (1 csésze tejbe 1 evőkanál méz), furán hangzik, de engem 2 nap alatt rendbe tett

- fokhagymás pirítóst egyél, amennyi jólesik

- nem tudom, szoktál-e szénsavasakat inni, de most még gyógyszer esetén is mellőzd (gondolok itt a C vitaminos kalcium pezsgőtablettára, ami egyébként szuperjó torokra, de nem ilyenkor)


Én ezeket szoktam, mindig beválik.

2008. dec. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem menj el gégészhez. Mert lehet hangszalag gyulladásos van! Ez egy komoly betegség, rámehet a hangod...

Szerintem ne kísérletezz semmivel sem házilag, hanem menj el a fül-orr-gégészetre!

2008. dec. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
2. válaszoló, szted miért kérdeztem vissza, van-e más is? A kérdező még nem válaszolt, ha nincs hőemelkedése meg láza, és úgy van ez a szitu, akkor nem biztos, hogy komoly a gyulladás. Az antibiotikumokkal meg vigyázni kell. Akkor fontos a doki, ha emellett más is van, egyébként csak egy sima vírus, ami most épp a levegőben van (engem is elkapott, de én már azonnal léptem a több év alatt kitapasztalt ismert módszerekre, és már jobban vagyok pár nap alatt), és akkor viszont nem ajánlom a kemény gyógyszereket, ha csak vírus. Ha nincs lázam vagy hőemelkedésem, én se megyek dokihoz ilyen tünetekkel, mert nem tud egy antibiotikum se többet, mint a vény nélküli gyógykészítmények, teák meg ezek a kúrák, nem beszélve arról, mennyi mellékhatás léphet fel, és ha nem indokolt, csak fölöslegesen gyengítjük vele a szervezetet. És persze sok pihenés. Ja igen, ha igazolás kell, táppénz, ilyenek, akkor persze doki :-) De ha nem, akkor nem fontos láz nélkül. Majd ha a kérdező visszaír, meglátjuk, indokolt-e a doki. Nem kell mindennel orvoshoz rohangálni.
2008. dec. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 3. válaszoló:

A 2. válaszoló vagyok. A hangszalag gyulladás nem egyenlő a torokgyulladással, ezért nem mindig, sőt az esetek többségében nem is jár együtt lázzal. Tapasztalatból beszélek. Ha pedig már 2 hete nincs hangja a kérdezőnek, akkor valószínűleg nem kicsi a gond. Ezen pedig alligha segítene holmi Neocitranos, gyógyteás házi kúrálgatás. A gégész pedig nem minden esetben ír fel antibiotikumot, nagyon jó gargalizáló szerek vannak, amik nem antibiotikumok, mivel ez nem mandulagyulladás....

Ha pedig nagyon komoly a dolog, akkor teljes némaság hetekig(nekem 6 hét volt...) és ecsetelés, amit az orvos végez általában 2-3 naponta, szintén nem antibiotikummal...

Csak a félreértések elkerülése végett...

Gyógyulást kívánok a kérdezőnek!

2008. dec. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Oké, csak gondoltam, ki kell szűrni dolgokat, azért ha valakinek már 2 hete nincs hangja és csak tojássárgájával kezeli... Hát nem tudom.
2008. dec. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nincs lázam ezért nem mentem dokihoz!Van hangom csak egy kicsit "rekedt"!Végülis az egész torok- és mandula fájással kezdődött!De azt hiszem levan tapadva vmi a légutamban, néha felszakadozik(köhögéssel), de amúgy változatlan!Köszönöm a tanácsokat!
2008. dec. 3. 11:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!