Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogyan lehetséges, hogy a...

Hogyan lehetséges, hogy a Covid vakcinát ilyen gyorsan kifejlesztették a többihez képest, oltás pártolóktól kérdezem,akik értenek hozzá,nem oltásellenesektől?

Figyelt kérdés

Én bízok az oltásokban, nekem nem ciki utánaolvasni, tényleg az egyszerű tudományos magyarázata érdekel, főleg azért mert mindenhol azzal jönnek az oltásellenesek, hogy ilyen röid idő alatt nem lehet normális vakcinát előállítani, amikor ahhoz több év kell. Mi a helyzet most mégis a Covid vakcinával.


A legújabb érv az HIV, ami ellen 40 éve nem létezik védőoltás, meg az ebola, hogy 20 évig lett tesztelve a vakcina, ja és a Mers, amire nincs még.



2020. dec. 30. 17:01
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
59%
Utolsó amiket írsz az akkora orbitális kreténség, hogy már fáj. Konteó az egész.
2020. dec. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 kretens ***** válasza:
40%
11...Tényleg? Nagy rá az esély hogy egy virust manipuláltak hogy biológiai fegyvert hozzanak létre ami kiszabadult.Tehát nem az emberiséggel egyidős mint más ismert virusok.Ja és hogy miért egyénfüggő?Hát azért mert én is elkaptam de egy négy napos makacs láz után már semmi bajom nem volt pedig erős dohányos vagyok már húsz éve.Aki meg életében nem dohányzott nem ivott alkoholt nem volt semmilyen immungyengitő betegsége meg belehalt.Hát pont ezért irtam hogy hasonlóak vagyunk de nem vagyunk egyformák tehát két egyforma immunrendszer sincs mert lehet hogy az egyik ember egy ugyanazon betegségtől csak gyenge tüneteket produkál a másik embernek meg súlyos szövődményei lesznek.Na a vakcinával is igy vagyok lehet hogy sokaknak segit de lehet hogy sokaknak meg hosszú távon ártani fog.Nekem az a véleményem hogy akik átestek a koronavirus fertőzésen azoknak a szervezete már tud védekezni ellene akik meg még nem azok meg döntsék el maguk hogy beoltatják maguk vagy nem.
2020. dec. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
89%

Ennek a vírusnak van előzménye, a SARS. Az évi influenzaoltást sem tesztelik tíz évig.

Plusz ezt sürgősséggel kell, mivel rossz hatással van a gazdaságra.

2020. dec. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
72%

"

Kérdező az ugye megvan, hogy a vírus neve SARS-CoV2. Neki a kistestvére a SARS-CoV1 2003-ban okozott járványt. Gyakorlatilag 17 éve fejleszthetnek vakcinát koronavírus ellen."


+ Volt még a 2010es évek elején egy MERS járvány, ami meg a báttya volt :D

2020. dec. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
92%

Amúgy ez a "mesterséges" vírus dolog több okból se állja meg a helyét.


Ha valaki kvázi biológiai fegyvert akarna létrehozni, akkor annak jóval halálosabbnak kellene lennie. Így semmi értelme nincs. Nem beszélve arról, hogy akkor egy konkrét országot lenne "érdemes" támadni, nem a világ összes országát.


A felelősségvállalásról. A kormányok engedték meg nekik, hogy ne kelljen felelősséget vállalni. A mérleg 2 nyelvébe kellett a kormányoknak dolgokat rakni. Több tízezer/százezer halálos áldozat, összeomló egészségügy,összeomló gazdaság,korlátozások még évekig vs. ne vállaljon felelősséget a gyártó egy olyan oltóanyagért (ha ezt nem kapja meg, neki se kezd a fejlesztésnek), ami a jellegéből fakadóan 99,99%, hogy nem okoz súlyos mellékhatásokat.


Csak megsúgom, hogy az orvoslásban is van hasonló protokoll, hogy szükség esetében egy alapjáraton tiltott dolgot alkalmaznak, mivel többet nyerhet vele a beteg, mint amennyit veszthet.

2020. dec. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 kretens ***** válasza:
73%
A hozzászólók közül van aki már volt beosztva covid osztályra?Van ám egy kényes része a dolgoknak amiről kevés szó esik.Ez nem más mint az egészségügyi szakdolgozók kevés létszáma.Persze tudni kell hogy bárhol a világon jobbléti államokban is kevesen választják az egészségügyi szakmákat.Nálunk Magyarországon régebben voltak négyéves képzésre épülő egészségügyi szakiskolák és aki elvégezte az dönthetett hogy továbbtanul az orvosira vagy nővér lesz vagy műtősnő vagy aneszt aszisztens.Na ezek az iskolák megszüntek csak okj-és képzésre épülő képzések vannak amik még kevésbé vonzóak.Az egészségügyet eddig minden kormány mostoha ként kezelte.Más megoldás kellene és végre el kellene dönteni hogy mi a fontos és mi nem.Az egészségügyi szakdolgozók fizetésének emelése jó dolog de mivel kevesen vannak ettől még nem lesz jobb a betegellátás.Pont a covid világitott rá arra minden országban hogy az egészségügyet ha nem változtatják meg akkor bizony katasztrófa lesz.Vonzóvá kellene tenni mindenhol és azt a sok felesleges gyarló dolgokra elköltött pénzt inkább egy valóban egészséges társadalom létrehozására kellene költeni.Több egészséges ember jobb teljesitmény nagyobb gyarapodás.Ha ez igy lett volna akkor jelenleg negyed akkora kárt sem tudott volna okozni a covid ezen a bolygón.
2020. dec. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

#12


Az, hogy egyes emberek belehalnak vírusokba, míg mások nem, mindig is így volt. Ez a vírusok lényege, van olyan hétköznapi torokgyulladás is, ami miatt a fiatalok közül többen veseelégtelenségbe halnak bele, mert túl erős az immunrendszerük. A koronavírusba is bele lehet halni, ha túl jó az immunrendszered.


Ettől még az oltás lehet jó az emberek 90%-nak, ami elég tàrsadalmi szinten a vírus megfékezésére.


Az meg, hogy öt év múlva az oltás lehet, hogy rákot okoz, igaz. Ahogy a vírus is lehet, hogy öt év múlva rákot okoz. Pl. van a HPV vírus, nők körében elég ismert és néhány éven belül, ha elkaptad elég sok embernél rákot okoz. A koronavírus két éve van itt, lehet, hogy 3-4 éven belül rákot okoz azoknál, akik elkapták. Ahogy az is lehet, hogy a vakcina teszi ugyanezt vagy mindkettő, esetleg egyik sem... 50 év múlva kiderül.

2021. jan. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
54%
#12: hozzátenném, hogy találtak összefüggést a dohányzás és az ACE2 receptorok downregulációja között; ugyebár ez lenne az a molekula, amin keresztül bejut a vírus a sejtekbe. Ergo felmerül a dohányzás védő szerepe a SARS-CoV2 ellen. Ennyit a dohányzásos elméletedről.
2021. jan. 4. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
0%

#17


Én elkaptam a vírust. Vagy rákot okoz vagy nem.


Megkapom a vakcinát (mert előbb-utóbb egy buszra se ülhetek föl nélküle). Vagy rákot okoz vagy nem.


Miért is éri meg nekem a vakcina, amivel a te logikád szerint megduplázom a rák esélyét, és alapvetően nem csökkentem a covid szövődmények esélyét?

2021. jan. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

#19 Mert, onnantól kisebb eséllyel okoz rákot a vírus, hiszen nincs annyi ideig a szervezetedben, nincs akkora esélye, hogy később a vírus miatt leszel rákos.


Illetve nagyobb valószínűséggel úszod meg azokat a negatív következményeket, amik viszont gyakran együtt járnak a vírussal.


Ezek: gerincfertőzés, pszichózis, álmatlanság, stroke, vesebetegség, valamint sokan panaszkodtak krónikus fáradtságra, mozgásszervi problémákra, és koncentráció csökkenésre, akkor is, ha nem volt súlyos a betegség, akár csak náthaként kapták meg.

2021. jan. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!