Lehetséges az,hogy a vírusra vakcinázott egyed veszélyforrás a nem vakcinázottakra,mivel tünetmentesen lehet akár szuperterjesztő? Tehát fertőzhet tudta nélkül?Lehet veszélyforrás?
Okos észrevétel! Ugyanis azért tartják ezt a vírust kevés fertőzött esetén veszélyesnek, járványnak. Mert a tünetmentes emberek (vagyis a védettek) is fertőzhetnek.
A védőoltásnak nem az a célja, hogy eltűnjön a vírus, hanem hogy a szervezetünket felkészítse az esetleges fertőzésre. Vagyis a szervezetünk azonnal célzottan tudjon ellenanyagot termelni a vírus ellen.
Pontosan így van ahogy a kérdező írja.
Egyébként kamu, hogy a tünetmentes emberek is fertőzhetnek.
Ezt azért találták ki, hogy magyarázatot adjanak a maszkbetegségre (Legionella). Tehát aki éjjel, nappal maszkban van az előírás, hogy meg fog betegedni. De értelemszerűen másokat kezd ezért hibáztatni. Hogy az emberek eltávolodjanak egymástól, féljenek egymástól.
A maszkbetegség arról szól, hogy a maszk viselése Legionella, légkondi betegséget okoz. A Legionella baktérium állandóan jelen van a levegőben, főleg ha párás. Akkor okoz betegséget, ha nagy számban lélegezzük be. Sok lúd disznót győz. Tehát a gyenge immunrendszerűekre, a krónikus betegekre és az idősekre a legveszélyesebb. Azt kell még tudni, hogy a Legionella baktérium a kondenzvízeket szereti, tehát elszaporodik a nedves maszkon. És ha sokat hordjuk akkor veszélyes. A tüdőben szaporodásnak indul a Legionella és 10 nap lappangás után tüdőgyulladást, lélegeztetőgépet eredményez. Ezt koronavírus fertőzésként fogják elkönyvelni, mert pontosan azok a tünetei.
Sok értelmes választ kapunk,öröm látni.
Azért raktam a bölcsészet kategóriába,mert az igen-nem egybites válasz kevés, itt látni kell összefüggéseket is.Nyilván a szuperterjesztés nem csupán vírus mennyiség kérdése,opció a hatékonyság is többek között.
Köszönök minden értelmes választ.
Ha szuperterjesztő lenne, akkor elsősorban a gyerekeket betegítené meg és a fiatalokat, mint a bárányhimlő. És az idősek hordoznák tünetmentesen, mert már átestek rajta és immunisak.
A maszkbetegségnél (Legionella) nem alakul ki védettség (szerzett immunitás), hisz ritkán kerül annyi belőle a tüdőnkbe, hogy a szervezetünknek ellenanyagot kellene termelni ellene. Az első vonalban lévő immunrendszer (velünk született immunitás) legyőzi a kis mennyiségű Legionellát.
Veleszületett immunitás
A velünk született védettség embrionális korban alakul ki. Az egyed megszületésekor többféle genetikusan meghatározott immunológiai adottságot hordoz:
a leukociták (fehérvérsejtek) fagocitáló képessége,
a gyomornedv sósavtartalmának baktericid (baktériumölő) hatása,
anatómiai és fiziológiai akadályok, mint a bőr, a tápcsatorna, a légutak és a húgyutak nyálkahártyája, mint elsődleges védelmi vonal, véd a behatoló kórokozók ellen,
a szervezetben képződő baktericid kémiai anyagok (pl. a nyálban található lizozim enzim, vagy a nyálkahártyákat védő properdin fehérjekomplex),
gyulladás,
szérum komplementrendszer.
Nem igényel „tanulást”, vagyis a kórokozóval való előzetes találkozást. Ez azt jelenti, hogy nem specifikus a kórokozóval szemben, viszont percek alatt reagál. A természetes immunitást a leukociták fagocita csoportjába tartozó sejtek és a testnedvekben jelenlévő komplementrendszerek alkotják.
Ez egészségügyi kérdés, nem bölcseleti.
Az ilyen ember nem lehet szuperterjesztő, mivel ez a módszer másképp működik.
Az ESETLEG előfordulhat, hogy szupervakcinázó lesz belőle, tehát elterjeszti a védettséget. De ennek is kicsi az esélye.
A #4-est miért pontoztátok le hisz ha a tünetmentes emberek is fertőznének, akkor a fiatalok jobban betegek lennének mint az idősek.
A koronavírusnál pont azt emelték ki, hogy az idősekre veszélyes. Tehát nem fertőz tünetmentesen. Ami azt jelenti a fertőzőforrás folyamatosan jelen van, csak nem mindenki betegszik meg.
Ha csak az idősekre, csökkent immunrendszerűekre veszélyes egy fertőző betegség, akkor az csak a maszk miatt lehet. Mert valami immunrendszert gyengítő hatás, környezeti hatás okozhatja az ilyen típusú betegségeket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!