Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A jövőben a tudósok tudnak-e...

A jövőben a tudósok tudnak-e olyan gyógyszert vagy valamit kifejleszteni ami elpusztítja a baktériumokat és a vírusokat?

Figyelt kérdés
2020. aug. 9. 12:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen, a jövőben is képesek lesznek újabb antibiotikumokat kifejleszteni a baktériumok ellen, akárcsak az aciclovir-hoz hasonló vírusellenes készítményeket.
2020. aug. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt ugye tudod, hogy az emésztőrendszerünknek létfontosságú részét képezik a velünk szimbiózisban élő, úgynevezett bélbaktériumaink?

Tehát bármilyen baktérium-ellenes szert is fejlesztenek majd ki, annak vagyszelektívnek kell lennie (azaz csak a betegséget okozó baktériumra lehet hatásos), vagy a kezelés után gondoskodni kell a "jó" bacik visszatelepítéséről (de persze az a legjobb, ha ki sem irtjuk őket).

2020. aug. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Akkor vírus ellenes szereket
2020. aug. 9. 14:42
 4/13 anonim ***** válasza:

Arthur C. Clarke írt valahol: „Ha egy kiváló idősödő tudós valamiről azt állítja, hogy az megvalósítható, valószínűleg igaza van. De ha azt mondja, hogy a dolog lehetetlen – szinte biztos, hogy téved.”


Én nem vagyok tudós, de erősem szkeptikus vagyok egy általános hatású vírusellenes szert illetően. A vírus ugyebár nem élő szervezet, hanem egy DNS-szekvencia, becsomagolva "valamibe", ami lehetővé teszi, hogy egészséges, élő sejtek sejtmagjába bejusson. Na ez a "valami" annyi féle van, ahány csillag az égen; az egyik vírustörzs "valamije" ellen már találtunk ellenszert, de ez a szer a másik törzs "valamije" ellen nem hat. És amennyire tudom, a különféle vírusok DNS-ei )örökítőanyagai) között sem találtak hasonlóságot. Úgyhogy a nagy ötlet valószínűleg várat még magára.

2020. aug. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ma is vannak baktérium ellenes szerek ezeket hívják antibiotikumoknak. Szerencsère nagyon széles a skála , egyre több és új antibiotikumok vannak, amik kellenek is , mert növekszik a rezisztencia ellenük. Vannak kevésbé brutális (pl a béta-laktám antibiotikumok ) és vannak brutális hatásúak mint a Moxifloxacin vagy a Colistin. Ezeket általában végső esetben adják. Fontos hogy az antibiotikumok CSAK baktériumokra hatnak. A vírusok ellen is vannak szerek ezeket hívjuk antivirotikumoknak. Ezek kevésbé elterjedtebbek mint a baktérium ellenes szerek. A virus egy örökitő anyagból(DNS vagy RNS) , egy köpenyből(kapszid) és némelyeknél egy külső burokból áll (peplomer fehérje ). Leginkább a HÍV , a herpes , és a HPV ellen vannak gyógyszerek. Az influenza ellen pl nincs , mert ezeket az immunrendszer általában legyőzi. A baktériumokat is legyőzheti természetesen , de ott nagyobb a szövődmény veszélye , illetve nem minden esetben tudja legyőzni a baktériumokat az immunrendszer. A vírusnak nem célja elpusztítani a gazdát hiszen nélküle életképtelen és osztódni se tud. A baktériumoknak viszont nem feltétlen kell gazda szerv , jól elvannak anélkül is és szaporodni is tudnak. Ezért a baktériumok “agresszívabbak”.
2020. aug. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
Nem, a jövőben már nem lesz kedvük
2020. aug. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 atesz763 válasza:
Szerintem persze, miért ne tudnának
2020. aug. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%

"egyre több és új antibiotikumok vannak, amik kellenek is"

Nem, ne kellenek. Osztom 2-es okfejtését, bár kiegészíteném annyival, hogy mi jószerivel csak gazdatestei vagyunk a bennünk élő és dolgozó baciknak. 10x annyian vannak, mit ahány sejtünk van, a mi 20000-es génkészletünkkel szemben ők 2 millióval rendelkeznek, és mint az mára kiderült, MINDEN életfolyamatba belepofáznak sőt legtöbbnél náluk van a karmesteri pálca. Ha a több százból csak egyetlen törzs kipusztul, az is beláthatatlan következményekkel jár, márpedig az antibiotikum olyan, mint a piros hetes; mindent visz.

2020. aug. 13. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Oké.. ha nem lesznek új antibiotikumok hamarosan (kb 20-30 év múlva ) meg fogunk halni tüdőgyulladásba.. vagy mandulagyulladásba! Tudod a baktériumok nem csak “úgy vannak”... vannak kórokozó baktériumok.. Antibiotikum nélkül simán kap az ember egy szepszist és úgy el visz pár nap alatt mint a huzat! Persze azt (is) van egyre több rezisztens baktérium mert az ember felelőtlenül kapkodják be őket mondván hogy “úgy faj a torkom

múltkorról maradt itthon pár szem gyorsan beszedem”.. ne ez az amit soha nem lehet megtenni.. vagy a “már jobban vagyok úgyse kell már”.. végig kell szedni.. az igaz hogy a az antibiotikum mindent kipuszit ezért kellenek probiotikumok utána.. illetve közbe.. és vannak a normál bélflora baktériumai a “jó “ baktériumok.. és hat vannak olyanok amik ha “rosszkor vannak rossz helyen “ akkor galibát okoznak.. Szóval egyrészt mi emberek és a hús ipar együtt tehet róla h egyre kevesebb szer hat.. újak nélkül pedig vissza kerülünk abba a korba amikor az emberek meghaltak egy bőr/tüdő fertőzésbe! “Olyan mint a piros hetes , mindent visz”.. az lehet de ha majd téged “visz el” egy baci akkor már nem mondod(nád) ezt.. Itt a legnagyobb hangsúly a MEGFELELŐ használat kizárólag indokolt esetben! Úgy hogy jelenleg a horizontális géntraszfer és a rezisztencia gének (OXA, VIM, SHV) óriási próblémat okoznak (kórházakban ) például a karbapenemáz rezisztens Klebsiella pneumonaie.. ennyit arról hogy “nem kell”..

2020. aug. 13. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
49%

Tudod, kedves utolsó, elmúltam 60, és amióta kiköltöztem vidékre (21 éve), még csak egy nyamvadt nátha se kapott el, s egyetlen megveszekedett tabletta sem volt a számban. Tudod, miért? Mert rendbe raktam magam, és csúcson van az immunrendszerem.

Én is laktam városban (megjegyzem, ott valóban csak LAKNI lehet), és én is beteges voltam a sok bolti, élelmiszernek látszó tárgytól. Szinte semmi olyan terméket nem tudsz nekem mondani, ami ellen ne tudnék valami ellenérvet felhozni. 100 oldalról kapjuk a mérgeket, s miután az immunrendszer több mint 70%-a a belekben fejti ki a hatását, egyértelmű, hogy az a városlakónak a béka segge alatt van. De a megoldás nem az, hogy antibiotikummal és agyonfertőtlenítéssel még tovább gyilkoljuk! Hazaér a gyereked vérző fejjel, és te még jól el is tángálod? Mert az antibiotikum pontosan ilyen.

2020. aug. 14. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!