Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A vadonban élő emberek miért...

A vadonban élő emberek miért makkegészségesek és nincs autoimmun betegségük?

Figyelt kérdés

Discovery-n szoktam nézni ilyen Alaszkás dokumentumfilmeket és ott szó szerint a vadonban élnek és tök egészségesen,

pl. faházban szüli a gyereket, 20 km-eket mennek vadászat során, a 70 éves ember hideg vízben búvárkodik a száguldó patakban meg ilyenek. Ha én bechterew betegként elmenekülnék a vadonba, akkor lehet meggyógyulnék? (gyorskaját így se ettem sose)



2020. máj. 8. 05:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ők a természetben élnek, nem vegyszerezett ételeket esznek, saját maguk termelik meg az ételt plusz gyűjtögetnek és vadásznak, tiszta vizet isznak, nem stresszelnek napi szinten, nincsenek kitéve különböző elektronikai sugárzásnak, nem néznek híradót... Kb. ezek miatt jóval egészségesebbek.


Ahhoz nagy elhatározás kéne, hogy te ezt az életvitelt tudd élni hosszú távon.

2020. máj. 8. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze, majd 20 év múlva...


Azért akik így élnek, nem tegnap kezdték ezt az életformát, és azért nincs bizonyos betegségük, mert sok betegség civilizációs betegség, csak ők éppen nem igazán élnek a civilizált világban és nem is igazán érintkeznek velük. Így persze a modern létforma gyarlóságaikat ők nem követik, márpedig az ember profi abban, hogy írtsa magát. Ők nem érintettek ebben. Nekik más az immunrendszerk.


Ha te is ezt a létformát vennéd fel, ne várd, hogy 1 hét és minden rendben lesz...

2020. máj. 8. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ott is vannak, akik betegek, csak azok igen halar meghalnak. Ez érvényes elsösorban a betegen született gyerekekre (meg természetesen ha egy terhesség meg akarnak szakadni, akkor nem akaják "megmenteni", hanem tudomásul veszik, hogy ze a normális), ha egy gyerek életkeptelen, akkor meghal, amelyik nö nem tud megszülni egy gyereket, az az elsö szülésbe belehal és nem terjeszti a hibás génjeit.

Ezek az emberek természetesen élnek, nincsenek elpuhulva, ahogy az természetben élö állatok sem.

A 20 km gyaloglás nemakkor táv, amit ne tudna bßarki megtenni, ha születése óta mozog és nem autóval/tömegközlekedéssel megy ide-oda, hanem a saját lábán.

A hideg víz a természetes, senninek nem lenne töle baja, ha nem kényelmesedett volna el.

Nem ök a furcsák/jkülönlegesek, hanem a "civilzált" emberek.

Ha te bechterew betegként elmennél oda, akkor vagy rövidesen belehalnál, vagy rendbejönnél. De sokkal valószínübb, hogy vagy még csecsemöként nem élted volna túl, vagy egyáltalán nem lenne ilyen betegséged.

2020. máj. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%
Dehogy jönne rendbe. Sőt valószínűleg rohadtul szenvednel gyógyszerek és kezelesek nélkül. Azt azért nem lehet kijelenteni hogy ők makk egészségesek tekintve hogy nincs egészségügyük ki vizsgálta meg mindannyiukat? Plusz ha kevesebb is a beteg az pont azért van mert ha valamelyik megbetegszik valószínűleg rövidesen meghal ezért nem rontja a statisztikát.
2020. máj. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%

https://www.youtube.com/watch?v=pFdqpSmvNKI&ab_channel=Sadhg..


Érdekes amit kérezel, mert ez az indiai jógi pont erről mesél ebben a videóban.

Sajnos ez francia, de ha valahol megtalálod angolul esetleg akkor meg tudod hallgatni.

A fordítás a kapcsolat a földdel: útmutatás az egészséghez és jóléthez/jó közérzethez.

Írt egy könyvet is ez a férfi , ott is kitér erre .

Amúgy van egy angol oldala is, tuti fenn van ez a videó ott is, de én nem tudok sajnos angolul így nem hiszem hogy megtanlálom neked.

Amúgy hozzánk járnak bechterewesek kezelésre és ne aggódj , ha rendeszeresen eljársz úszni, tornázni , masszázsra és életmódot váltasz, akkor nagyon nagyon sokat segíthetsz az állapotodon.

2020. máj. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
53%

amúgy szerintem is vannak ott is betegek, de egészen biztosan egészségesebben élnek.

[link]

nem értek angolul, de talán ez az.

Én megrendeltem a könyvét is.

Amúgy egyszer egy orvos modnta, hogy szerinte azért ilyen sok az autoimmun beteg, mert túlságosan higiénikusan élünk.

A természettel való kapcsolatban maximálisan hiszek, hiszen mielőtt meghallgattam ezt a videót , én mindig mondtam a barátoknak amikor kirándultunk, vagy ha szóba került ilyen téma , hogy nem tudom hogy más is ezt érzi e, de amikor az erdőben vagyok, akkor szinte érzem, hogy teljesen feltöltődök energiával.

Egy idő után eltűnik a fáradtság, érzem hogy a tüdőm könnyebben lélegzik , a pulzusom helyreáll, nyugodt vagyok és energikus.

Viszont amikor a városba megyek el sétálni akkor sokszor csak azt érzem, hogy hullafáradt leszek mire hazaérek.

Kiskoromban rengeteget voltam a természetben és imádtam...

Régen az emberek közelebb voltak a természethez, a természetes anyagokhoz.

Tollal vagy szénával töltötték meg a párnákat , takarókat, nem vette körül őket elektroszmog, frissebb volt a lvegő, sokat sétáltak 2 falu vagy város között , mert nem volt autó, még busz se nagyon.

A séta miatt eleve többet mozogtak, sok falusinak van/volt kertje ahol a saját maga által megterett friss zöldséget, gyümölgyöt ehették/ehetik.

Most minden tele van méreggel, egyre kevesebb természetes anyag vesz minket körül.

Mintha elfelejtettük volna, hogy a természet részei vagyunk.

Ez a jógi beszél a mezítláb sétálás fontosságáról, na ezt sem tőle hallom elősször, hanem ezt is gyerekkorom óta tapasztalom,hogy mennyire jó érzés pl egy határban a földes úton mezítláb menni.

Szóval ezek dolgok amiket én pl tapasztalok, és amúgy tetszik hogy ez a pasas a könyvében is arra bíztat hogy próbáljuk ki és tapasztaljuk ki a dolgokat, és ne higgyük el csak azért mert valaki vagy akár ő ezt mondja.

Na mindegy , gondolom érdekes lenne számodra ez a fejezet amikor erről ír a könyvében.

De ha megnézed a videót az is teszeni fog..:)

2020. máj. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Azért én elég kíváncsi lennék a SZÜLETÉSKORI várható átlagéletkorra ott. Kötve hiszem, hogy magasabb, mint bármelyik fejlett nyugati államban.
2020. máj. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

Tök igazak, amiket leírtak a válaszolók, utána kéne nézned az áteresztő bél szindróma és az autoimmunitás kapcsolatának: [link] Azaz a a bélfal áteresztőképességének rendellenes megnövekedésével rossz anyagok kerülnek rossz helyre és nyilván immunválaszt váltanak ki, de mivel nem egy kórokozóról van szó, ami ellen egységesen fel lehet lépni, hanem adhoc bármi bárhol előfordulhat, ezért az immunrendszer összezavarodik. Úgy szokták szemléltetni, hogy ha bejön egy légy, te könnyen lecsapod légycsapóval. Viszont ha bejön egy légy és még öt muslinca és négy poloska, meg három méhecske és egy lódarázs, akkor mint az állat versz körbe a légycsapóval és tuti hogy levered a herendi vázádat meg négy virágcserepet és a végén beleesel a vitrinbe és a fejedre szakad a könyvespolc. Az áteresztő bél kialakulása egy hosszú folyamat, sok év, elindulhat akár egy császáros születéssel, akár egy csecsemőkorban beadott antibiotikummal, amit nem követett bélflóra helyreállítás, folytatódhat rendszertelen vagy egyoldalú táplálkozással, feldolgozott élelmiszerekkel, adalékanyagokkal, nagyüzemi termesztésből származó alapanyagokkal, különféle gyógyszeres kezelésekkel, támogatja a stressz, kialvatlanság, aztán ha már végérvényesen felborult a bélflóra, akkor a cukrok, könnyen felszívódó szénhidrátok majd jól felszaporítják a patogén flórát és hopp, elkezd növekedni a bél áteresztőképessége, ami egyébként ugyanúgy előidézhet visszatérő fejfájást, állandó gyulladásokat, hangulati és idegrendszeri problémákat, allergiákat, intoleranciákat, mint az immunrendszer teljes fejvesztését.

És mivel itt tényleg több év, akár évtized során kialakult problémáról van szó, az ilyen irányból való kezelése se lesz rövidebb. Valami eléggé megváltozott az elmúlt évtizedben valószínűleg, mert mostanában sokkal több autoimmun diagnózis születik és ha hozzávesszük, hogy az autizmus mögött is most már sok tanulmány ugyanezt sejti, úgy még több, és egyre fiatalabb korosztályoknál, pl. egyre több kisbabát, óvodáskorú gyereket diagnosztizálnak krónikus bélgyulladásokkal (autistáknál kifejezetten gyakori), miközben eddig ez a középkorú vagy idősebb emberek közül szedte a pácienseit.

2020. máj. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
78%
#7 Nem a várható életkorban kel versenyre egy törzsi társadalom a nyugati típusúval - ahol az előző hozzászólásomban felsorolt környezeti ártalmak nyilván nem ássák alá az egészséget - hanem az egészségben eltöltött időben, amiben már európai szomszédaink többsége is lenyom minket. Fejlett orvostudományunk kiváló akár a csecsemőhalandóság csökkentésében, akár az élet meghosszabbításában, csak éppen az életminőséget nem tudják biztosítani ekkora ellenszélben, amit a káros "környezeti" hatások jelentenek, beleértve azt is, ha az emberben a helytelen életmód miatt kifejeződik egy problémát okozó hordozott gén, ami addig generációkon át rejtve maradhatott az eltérő körülmények miatt. Ilyenkor csak a vállát vonogatja az orvostudomány, hogy hát örökölted, csak éppen nem lett volna szükségszerű, hogy aktiválódjon az a gén.
2020. máj. 9. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!