Ha most semmilyen intézkedés nem vezettek volna be és hagyták volna az egészet úgy ahogy van, hogy a gazdaság menjen tovább, akkor most sokkal rosszabb lenne a helyzet?
Igen.
Nem csak eüben, hanem középtávon gazdaságilag is.
Szerinted mekkora lenne a régió stabilitása gazdaságilag, ha százezreket hagyna meghalni az állam?
És ugye koránt sem csak 65 év felett veszélyes, tehát munkaképes, középkorú és fiatal felnőttek életét is veszélyeztetnék.
Rövidtávon a karantén munkanélküliséggel, háborús megszorításokkal jár. Lehet éhezni fognak páran és a gazdaság legyengül. Viszont van állam, marad EÜ, és stabil marad a régió.
...
Ha elengedjük,.pillanatok alatt akkora terhelés éri az EÜt hogy rengeteg olyan ember hal meg akit amúgy meg lehetett volna menteni. Mivel megszűnik a bizalom az állam felé, ezért hirtelen elértéktelenedik a pénz, és anarchia is lehet.
Emellett ugyan úgy becsődölnek az iparok, vendéglátás stb.. ha közben haldoklanak ezrével az emberek hónapokig. A járvány ugyanúgy elhúzódik, csak mindenki meghal akit amúgy meg lehetett volna menteni.
Sokkal.
Az angol kormányzás is áttért már az eddigi "kapja el mindenki, aztán immunisak leszünk" mentalitásról. Rátértek ők is tűzoltásra.
COVID-19, jelenleg nincs védekező gyógymód.
Most döbbenünk rá, hogy a járványok háborúkat megszégyenítő mértékeben tudják írtani az embereket.
Az olaszok már rájöttek, hogy náluk a társadalmi szokások okozták a magas arányú fertőzöttséget és a halálozási arányt.
Olaszországban a családok több mint húsz százaléka a nagyszülőkkel él, akik nagyon szoros kapcsolatban állnak gyerekeikkel és az unokákról is gondoskodnak. A gyakran tünetmentes fiatalok és unokák betegíthették meg az olasz nagyszülőket.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!