Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elkaptam valamilyen fertőzést,...

Elkaptam valamilyen fertőzést, mikorra jövök helyre? Menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés
Hétvégén elkaptam egy masszív hányással, hasmenéssel járó fertőzést. Vasárnap nagyon rosszul voltam, egész éjjel sugárban jött belőlem alul felül minden (elnézést...) aztán hétfő reggelre kicsit javult a helyzet. Hétfőn még volt hasmenésem de már nem hánytam. Mára megszűnt a hasmenés és a hányás is teljesen de nem nagyon érzem magam jobban. Egész végig borzalmasan fájtak a tagjaim (főleg a hátam) ami mostanra se javult, még mindig van lázam és nagyon rossz a közérzetem, folyton el akarok ájulni. Szerintetek ez még normális utóhatása a fertőzésnek vagy menjek orvoshoz?
2010. júl. 20. 18:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Honnan tudjuk mikor jössz helyre?-.-
2010. júl. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mert szerinted normális??

A hányás/hasmenés után tuti súlyosan dehidratált vagy minimum ebben a hőségben könnyen ki is száradhatsz, keringési collapsus következik be majd halál)! Folyadékot (kb. másfél liter vízben egy kanálnyi sót oldva) mindenképpen igyál (tudom, rettenetes íze lesz)! És kajaként max keksz. Ne menj orvoshoz, hanem hívd ki az ügyeletet! Még a végén az utcán ájulsz el.

Legközelebb meg ilyen súlyos hányás/hasmenés esetén MINDENKÉPPEN menj orvoshoz/hívj ügyeletet! Ez nem vicc!

2010. júl. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Gondoltam van akinek van tapasztalata ilyenben onnan tudja... Egyébként a hányás, hasmenés "csak" 1 napig tartott, már nem áll fönn, tudok enni, inni. Csak az nem tetszik hogy még mindig rosszul érzem magam és nem tudom ez mennyire normális.
2010. júl. 20. 18:14
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem egy nap alatt minden kijött tavasszal fertőzés miatt hányással (hasmenés nélkül), és még akkor is hánytam, amikor már nagyon nem volt mit... és olyan nyomorultul voltam, mire kijött az ügyelet, hogy adtak injekciót (azt hiszem hányáscsillapítót) farba...:P No meg az említett sós vizet ihattam kortyonként, másnap további rehidráció, és ehettem kekeszet, rákövetkező napra már bementem egyetemre, de szig. diétás kajával. Úgyhogy megint azt mondom,h baromira nem normális.

Hányás-hasmenést elég sokféle fertőzés okozhat, és a súlyosabbak szövődménnyel is járhatnak! Ezért legközelebb mindenképpen egyből lásson téged orvos!

2010. júl. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerinted érdemes kockáztatni,hogy:Nem megyek orvoshoz,minek,talán feldobom a pacskert...vagy talán nem!!!??? Miért nem hivsz orvost,vagy mégy el? Nem kerülhet olyan sokba!Ha meg akarsz gyógyulni,vagy nem?
2010. júl. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem fogsz feldobni semmit, mivel látványosan javult az állapotod. Benyaltál valami vírust. A lázad is vírusra utal, és miatta is vagy szarul. Meg mert rohadt meleg is van, az is rátesz egy lapáttal. Meg mert hétvége óta nem ettél.


Igyál sok folyadékot, ilyenkor jó a kóla (nem light, hanem cukros), és egyél üres főtt krumplit, főtt rizst vagy főtt répát. Lázat csillapítani kell.


Max. 1-2 nap még, ha nem javul vagy rosszabbodik, akkor doki. Ma már nem hiszem, hogy találsz, ha holnap is ilyen szarul vagy, menj el. De szerintem jobb lesz.

2010. júl. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Benyaltam? Mi az hogy benyaltam? Nem nyalogattam semmit...
2010. júl. 21. 00:41
 8/9 anonim ***** válasza:
Menny dokihoz!
2010. júl. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kössz mindenkinek, már sokkal jobban vagyok!
2010. júl. 21. 13:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!