Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a teendő, ha egy kóbor...

Mi a teendő, ha egy kóbor kutya harap meg valakit, és nem lehet tudni, hogy veszett-e? (Folyt. Lent)

Figyelt kérdés

Ma megharapta egy ismerősömet (felnőtt) egy kóbor kutya. Elment azonnal az orvoshoz, aki elláta a sebet, és azt mondta, fogassuk be a kutyát (ismert az a hely, ahova mindig visszatér), és kérjük a megfigyelését.


Két hét alatt tudják eldönteni, hogy veszett-e, vagy sem.


De abban az esetben, ha veszett...mikor kell(ene) elkezdeni a védőoltást??? Nem sok a két hét várakozási idő???


Szerintem ez nem játék.


2010. júl. 15. 19:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tavaly harapta meg egy ismerősömet egy kóbor kutya, őt még aznap beoltották, miután elláták a sérülését.
2010. júl. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyből orvoshoz kell menni, aki ad tetanusz elleni oltást...
2010. júl. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
A tetanusz akkor sem fog neki megártani, ha nem volt veszett a kutya. Azt harapás után egyből beadják.
2010. júl. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
hát igen a tetanusz és a veszettség más, ha a veszettség gyanúja nem merül fel tetanusz ellen akkor is kellett volna kapnia oltást.
2010. júl. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem kapott semmilyen oltást... csak a sebet látták el.

Éppen ezt nem értem én sem. És aggódom is. :(

2010. júl. 15. 20:36
 6/13 anonim ***** válasza:

te bent voltál vele a rendelőben?

Nem lehet, hogy fél az oltástól és nem is ment el?

A másik ha x éven belül kapott tetanusz oltást akkor még elképzelhető, hogy most azért nem kapott.

Különben elképzelhetetlen. A kutya nyálába olyan baktériumok lehetnek, ami bekerül a véráramba és vérmérgezést okozhat. Még egy szögbe lépés esetén is adnak.

Holnap kisérd csak el szépen.

2010. júl. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem voltam bent vele.De a kötésen láttam, hogy orvosi kötés...

Ez volt az első kérdésem, hogy kapott-e bármilyen oltást?

Erre mondta az ismerősöm, hogy nem kapott oltást, csak a sebet kezelték le.


Azt nem tudom, hogy tetanuszt kapott-e még annyi időben belül, hogy az miatt ne adtak volna neki most.

2010. júl. 15. 21:00
 8/13 anonim ***** válasza:
Tényleg be kéne fogatni a kutyát, de ha nem megy akkor viszont kell a veszettség elleni oltás ugyanis az egy gyógyíthatatlan halálos betegség.
2010. júl. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

A bejelentés már megtörtént, és holnap mennek ki a helyszínre (ahova állandóan visszatér a kutya), hogy befogják, és elvigyék megfigyelésre.


A megfigyelés idején tapasztaltak alapján adják/nem adják az ismerősömnek az oltást. Ezt mondták. Vagy amennyiben nem sikerül befogni, akkor elkezdik az oldást.

2010. júl. 15. 22:32
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem testvéremet tavaly harapta meg egy kutya, akkor őneki néhány nappal a harapás után adták be az első oltást.

(Mi még csak be sem fogathattuk a kutyát, mivel akkor az utcán 6 kóbor kutya is volt ebből 3 szinte teljesen ugyanolyan kinézetre, és tesóm nem tudta pontosan megállapítani hogy melyik volt, plusz nem igazán ismertük a gyakori felbukkanási helyeit.)


De mindegy hogy a kutyát a befogjátok-e vagy sem az oltásokat akkor is el KELL kezdeni mert ez nem egy egyoltásos valami, hanem ha jól emlékszem 5 oltásból áll kb 2 hetenkénti adagolással. Ha a befogott kutya nem mutatja két hét múlva sem a veszettség jeleit akkor a kezelesét abba lehet hagyni, de addigra már meg kell kezdeni az oltások beadását.


nekünk legalábbis ezt mondta a háziorvosunk.

2010. júl. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!