Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tejfogat lehet tömetni?

Tejfogat lehet tömetni?

Figyelt kérdés
2010. júl. 9. 12:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Minek? Úgy is kiesik..
2010. júl. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
igen, szokták, bár kérdés, érdemes-e.
2010. júl. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%
felesleges
2010. júl. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hogyne lehetne.


ÉRdemese-e???

Már miért ne lenne érdemes, 6-7 évesen cserélődnek a fogak, ha 4 évesen elromlik, 2-3 évig éljen úgy szegény gyerek???


De hülye felfogású emberek vannak...


Ezek szerint szerencsésnek mondhatom magam, az én szüleimnek magától értetődő volt, hgoy ha rossz a fogam, elvigyenek fogorvoshoz és megcsináltassák.

2010. júl. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

MI AZ, hogy FELESLEG és MINEK? Szerintetek minek vannak gyermekfogszakorvosok?!


A szuvas tejfogak ellátás ugyanolyan fontos, mint a csontfogaké! 6 és 12 éves kor között vegyesfogazati időszak van, tehát a gyerekek szájában egyszerre vannak jelen tej- és csontfogak is. Ha valakinek kilyukad a tejfoga 3 évesen, akkor maradjon a szájában 10 éves koráig? Befertőzi a csontfogakat! Mellesleg fontos, hogy ép/kezelt legyen a tejfog, mivel a csontfogak helyét "tartja fenn". Ha egy tejfog agyonszuvasodik, és alulról elkezd felszívódni a gyökere a csontfog hatására, akkor gyakran törik ketté a fog, mivel meggyengült a szuvasodás miatt. Van, hogy "kitörik" a teljes fog, ilyenkor teljesen elvándorolnak a csontfogak, van, hogy egy darab benn marad az ínyben, ilyenkor pedig csalán nő a maradó fog. Mindkét esetben fogszabályozó lesz szükséges.

Viszont ha ép, egészséges a fog (vagy legalább kezelt), akkor alulról szépen ki tudja tolni a csontfog, nem fog csálén nőni, mivel pontosan meglesz a helye, ahová nőjön.

2010. júl. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is kell, sőt, ha esetleg "könnyen" lukad a fog, pl rendszeres fogmosás mellet is erősen szuvasodik, lehet érdemes utána nézni, nincs-e kalcium hiány, vagy valami a háttérben. Bár én nem vagyok fogorvos :D
2010. júl. 16. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat !! Bár kiderült hogy nem tejfog volt hanem csontfog,és kihúzták..
2010. júl. 16. 18:02
 8/11 anonim ***** válasza:
Lehet tömetni, és kell(ene) is gyakran. A lukas tejfog előbb utóbb fájni is fog, ha még évekig nem hullik ki. A tejfog kihúzása a maradó fogak torlódásához vezethet és fogszabályzó kezelés lehet később szükséges. A nem kihúzott, de lukas tejfog növeli az esélyét, hogy a mellett levő maradófog is kilyukad.
2010. júl. 17. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Melyik fogról volt szó? Hány éves a gyereked?
2010. júl. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Bocs nincs gyerekem mert csak 14 éves vagyok,de amúgy is már kihúzták.
2010. júl. 23. 19:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!