Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kihúzassam a tejfogat? (többi...

Kihúzassam a tejfogat? (többi lent)

Figyelt kérdés
Augusztusban leszek 15 éves, és van még két tejfogam. Az egyik egy rágófog, az kicsit lyukas, szóval ha elmegyek fogorvoshoz akkor azt biztos kihúzatom. A probléma a másik tejfog, ami szemfog, szóval látszik. Ez már ferdén áll, nagyon kicsit mozog, és érzem a nyelvemmel hogy ott van a maradandó fog. Ez már kb. egy éve mozog, de nem változott semmit, ugyanígy kezdte. Várjak még, hogy hátha kiesik, vagy ha elmegyek fogorvoshoz, akkor húzassam ki? Egészségesebb így? És nem lesz ciki hogy egy kilencedikesnek még nő a foga, és látszik?
2011. jún. 26. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Ugyan dehogy! Ha elmész fogorvoshoz, meg fogja oldani ezt a problémádat, ebben biztos vagyok! :)
2011. jún. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én 56 éves vagyok és van egy tej szemfogam. Egész rövidre kopott már, de sajnálom lecsiszoltatni miatta a mellette lévő jó fogakat. Nekem és a nővéremnek sem nőtt ki a végleges. Egy időben kiakarták húzni. Még jó, hogy nem engedtem, mert attól sem nőtt volna ki a felette lévő.
2011. jún. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
kihúzni csak abban az esetben fogja, ha van alatta csontfog és már elindult. ha nincs, vagy nem indult el, akkor csak kezelni fogja, betömi, sbt... nekem szó nélkül húzták ki 2éve a tejfogamat, nem volt alatta rendes fog, és most elkezdett dőlni a fogsorom, ergo fogszabályzás és fogpótlás, csak mert a fogorvos sietett...
2011. júl. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Figyelj reményeim szerint 33 nap múlva belépek a Második X-be, de három tejfogam van. nekem kilencedikben nőtt a csontfogam, de senki nem látta, pedig szemfog volt. Egyik haveromnak, ugyanígy volt, elment a suliorvoshoz, az kihúzta, és nem nőtt utána. Szóval cikinek nem ciki, hidd el. A fogdoki meg ért hozzá, bízd rá.
2011. júl. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!